Sirmionė – Gardos ežero perlas

Autorius: Kelionių manija , 2012, Balandžio 24d.

Nedideliame pusiasalyje įsikūrusi Sirmionė – vienas gražiausių Gardos ežero perlų, kartais romantiškai dar vadinama „mažąja Venecija“, nes šį jaukų viduramžių miestelį kone iš visų pusių supa vanduo.

Poilsiautojų pamėgtas Gardos ežeras (Lago di Garda) tyvuliuoja šiaurės Italijoje ir yra didžiausias šalyje. Kerintys ežero pakrančių vaizdai ir švelnus klimatas į šį kraštą pritraukia ne tik poilsiautojus. Gardos ežero pakrantėse nuo seno auginamos vynuogės, alyvuogės, citrinmedžiai, o tarp uolų sutūpę senoviniai miestukai.

Pietinėje Gardos ežero pusėje įsiterpęs siauras Sirmio pusiasalis, kurį Antikos poetas Katulas (Catullus) kadaise pavadino „salų ir pusiasalių brangakmeniu“. Pusiasalyje išlikusi daugiau nei 2000 metų senumo vila, o tiksliau, jos griuvėsiai. Kadangi žymusis Katulas kažkur netoliese turėjo savo vilą, šiai archeologinei vietovei prigijo Grotte di Catullo vardas. Ji yra laikoma vienu iš įspūdingiausių romėnų vilų šiaurės Italijoje. Manoma, jog tikrasis jos šeimininkas turėjo būti labai turtingas romėnas.

4italija-sirmione5.jpg

Antikinės Romos klestėjimo laikais, I-ajame amžiuje pr.Kr., Sirmionė buvo Veronos turtuolių pamėgtas kurortas. Sirmionė įsikūrusi vos už keturių dešimčių kilometrų nuo Veronos, kuri anuomet buvusi vienas svarbiausių šiaurės Italijos miestų.

Kita Sirmionės įžymybė – Rocca Scaligera viduramžių pilis, iškilusi Veronos didikų Scaligeri dėka XIII amžiuje. Pasipuošusi dantytomis sienomis ir bokšteliais tvirtovė primena pasakų pilį.

4italija-sirmione4.jpg

Sirmionės senamiestis – tai dailūs ant kalvos susispietę namukai, tarp kurių vingiuoja siauros gatvelės. Kadangi senamiestį beveik iš visų pusių supa ežeras, čia nepasiklysi, vos pasukęs kuria nors gatvele netrukus atsidursi prie vandens. Be to, senamiestis yra tik pėsčiųjų zona.

Senamiestyje galima aplankyti kelias dailias bažnyčias – tai San Pietro in Mavino, kurios seniausia išlikusi dalis yra XI a. statyta romaninė varpinė, ir Santa Maria Maggiore, iškilusi XV a. Be abejo, senamiestyje aptiksite ir daugybę suvenyrų parduotuvėlių, ledainių, restoranėlių bei picerijų.

4italija-sirmione3.jpg

Iš Sirmionės laiveliais galima nuplaukti iki kitų Gardos ežero pakrančių miestelių.

 

Taip pat skaitykite:

Įsimylėjėlių viltis pildangi Verona

Neapolio istorijos

Milanas. Svarbiausios lankytinos vietos

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos