Soria – ispaniškoji Lietuvos sesė

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2011, Rugsėjo 06d.

Alėja

 

Į Šiaurės Ispanijoje įsikūrusį miestą Soria užsukę lietuviai greičiausiai pasijustų lyg namuose. Apie 40 tūkst. gyventojų turinčiame mieste vasaromis dienomis dažnas svečias – lietus, o oro temperatūra pakyla iki mums vis dar pakeliamos. Žiemą ispaniška dvasia alsuojančias gatveles ir kalvas padengia sniegas.

 

Piešiniai ant akmenų

Už kelių kilometrų nuo Sorios Monte Valonsadero kalnuose rasti nežinomų neolito dailininkų piešiniai, vaizduojantys kasdienį gyvenimą ir religiją. Padrikus brūkšnelius jie nupiešė pirštais, naudodami raudonus dažus iš sutrintų akmenų.

 

Išdžiuvusi guoba

Pilies kalno papėdėje, šalia Gudobelės mergelės bažnyčios stūkso vienas iš didžio Sorios poeto Antonio Machado (1875-1939) liudytojų – išdžiuvusi guoba. Šis medis įkvėpė garsiąją A. Machado poemą „Išdžiuvusiai guobai“ („To a dry elm tree“). Netoli šio medžio, bažnyčios šventoriuje palaidota poeto žmona Leonora.

 

isdziuvus-guoba.JPG

Išdžiuvusi guoba

 

Įspūdingos bažnyčios

Sant Domingo bažnyčia – Dominikonų vienuolynas nuo antrosios XVI a. pusės ir neturtingųjų klarisių vienuolynas nuo 1854 metų. Šventasis sakramentas čia nuolat išstatytas garbinimui. Pastatas pastatytas XII amžiaus viduryje, o to paties amžiau pabaigoje rekonstruotas. Fasadą puošia 24 Apokalipsės vyresniųjų figūros, Jėzaus gimimo ir gyvenimo, mirties ir prisikėlimo vaizdiniai.

 

Santo-domingo.JPG

Santo Domingo

 

Romaniškojo stiliaus San Juan Rabanera bažnyčia pastatyta XII a. pabaigoje ir buvo viena iš 34, bažnyčių, kurios buvo Sorijoje. Šios bažnyčios fasadas yra paimtas iš sugriautos San Nicolo bažnyčios. Portalas puoštas išraižytais šventųjų gyvenimo atspindžiais. Šis statinys yra nacionalinis paminklas, dekoruotas tiek bizantiškuoju, tiek gotikiniu stiliumi.

 

Žaliasis miestas

Soria – itin žalias miestas, kuriame daug parkų ir natūralių erdvių tiek pačiame mieste, tiek ir jo apylinkėse. Vasaros metu galima pasigrožėti rožių sodu, pasivaikščioti jų tuneliu, taip pat išsitiesti ir nusnausti centriniame parke ar atsivėsinti parko fontane.

 

upe.JPG

Upė

Jei tiltu pereitumėte miesto pakraštyje esančią Duero upę, patektumėte į gamtos oazę ramioje saloje. Vietiniai čia mėgsta degintis, iškylauti ir tiesiog atsivėsinti upės vandenyje.

 

Nuotraukos autorės