Suomijos keistenybės: sauna keltuve

Autorius: Pirtyje.lt , 2012, Sausio 20d.

Suomija. Šalis, kurioje veikia apie 2 mln. saunų. Šalis, kurioje karščio mėgėjai pragariškame karštyje varžosi saunų varžybose. Šalis, kurioje net saunų muziejus įkurtas! Atrodytų, kuo dar mus galėtų nustebinti suomiai, vieni didžiausių pirties mėgėjų pasaulyje. Tačiau susipažinkite su originalia idėja – sauna gondoloje, pakibusioje slidinėjimo trasų.

Slidinėjimo kurortas Yllas, esantis netoli Ylläsjärvi kaimelio Laplandijoje, apie 150 km į šiaurę už poliarinio rato, gali pasigirti ne tik slidinėjimo trasomis. Yllas kalvos viršūnėje 718 metrų aukštyje veikia tradicinė suomiška sauna, kviečianti pasikaitinti po slidinėjimo. Ši sauna yra aukščiausiai įrengta sauna Suomijoje. Tačiau kur kas didesnio dėmesio verta kita sauna – sauna-gondola, pakibusi ant lynų.

Taigi visi norintys ekstremalesnių pojūčių gali išbandyti keltuve įrengtą sauną. Patys suomiai teigia, kad tai – vienintelė tokia pirtis pasaulyje. Saunoje-gondoloje vienu metu gali kaitintis 4 asmenys. Saunoje įrengta elektrinė krosnelė. Keltuve įrengta sauna nuo kalno nusileidžia ir vėl  į jį užkyla per 20 minučių.

 

saunagondola3.jpg

 

Ši ore pakibusi sauna kartu yra ir puiki proga pasidairyti po vaizdingas apylinkes iš viršaus. Saunoje-gondoloje įrengti langai, pro kuriuos galima žvelgti į išorę, tačiau jokie nepageidaujami žvilgsniai negali užklysti į vidų, nes šios saunos langai yra užtamsinti.

Norint išmėginti sauną-gondolą reiktų atsisveikinti su 1500 EUR. Būtent tiek kainuoja ši neįprasta patirtis. Tiesa, už šią kainą, jums bus leista kartu atsivesti  11 draugų bei pasikaitinti ne tik keltuve įrengtoje saunoje su panoraminiu vaizdu, bet ir pasimėgauti Yllas kalno viršūnėje įrengta įprasta sauna bei sūkurine vonia.

 

saunagondola1-yllas.fi.jpg

Nuotr. yllas.fi

Pirtyje.lt