Tatuinas: akys, žvelgiančios iš dykumos

Autorius: Kelionių manija , 2012, Rugsėjo 03d.

Miestas, kurio namai, rodos, visų pamiršti, žvelgia tuščiomis ir baugiomis langų ertmėmis. Smėlio spalvos statiniai, apsupti dykumų. Tokį vaizdą, kuris labiau primena fantastikos filmus nei realybę, galima išvysti pietų Tunise.

Tai – Tatuinas, nedidelis miestas, kuriame išlikę autentiški berberų statiniai, vadinamieji „olos-butai“.  Išvertus iš berberų kalbos, Tatuino pavadinimas reiškia akį arba vandens šaltinį. Vis tik, vandens sausringoje vietovėje praktiškai nėra. Čia į smalsius atvykėlius tarsi akys žvelgia paslaptingos langų kiaurymės.

03tunisas-tatuinas.jpg

 

Ši vietovė garsėja ksarais, t.y. tradiciniais iš molio drėbtais berberų svirnais, kurie išdėstyti keliais aukštais. Tokių yra net keletas – bene žymiausias yra Ksar Ouled Soltane tvirtovė, kurioje yra įrengti tradiciniai svirnai.

Keista vietovė pamėgta ne tik turistų, bet ir filmų kūrėjų. Legendinių „Žvaigždžių karų“ gerbėjams įspūdingi berberų statiniai pažįstami kaip Mos Espos vergų buveinės. Panašūs statiniai išlikę ir Chenini bei Douiret kaimeliuose.

03tunisas-tatuinas4.jpg


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos