TripAdvisor: geriausia pasaulio sala – Karibų jūroje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 20d.

TripAdvisor skaitytojai geriausia pasaulio sala šiemet jau antrus metus iš eilės pripažino Karibų jūroje esančią Ambergriso salą (Ambergris Caye). Siaurutėlės salos, nusidriekusios ties Belizo krantais, plotis siekia tik iki 1,6 km, o pati sala nutįsusi apie 40 km. Ši sala yra didžiausia iš kelių šimtų Belizui priklausančių salų.

Ambergriso salos pakrantėse baltuoja pasakiški smėlio paplūdimiai, o jos centrinėje dalyje išlikę mangrovių pelkynai, nors jų nuolat mažėja. Saloje naudojamas tik ekologiškas transportas – tai elektra varomi golfo automobiliukai. 

Apie 70 km nuo Belizo krantų nutolusi ir Didžioji Žydroji Skylė (Great Blue Hole) – bene didžiausia šios šalies įžymybė ir vienas iš pasaulio stebuklų, viliojančių nardymo mėgėjus. Iš viršaus Žydrasis urvas panašus į akies vyzdį. Maždaug 300 m pločio skylę juosia koralinis rifas. Žydrojo urvo gylis – apie 125 m, tačiau nardytojai, pasinėrę į 40 m gylį jau gali išvysti neparkartojamus povandeninius stalaktitus, kurių aukštis siekia iki 15 m. Įspūdį padidina ir tai, kad Žydrojo urvo „sienos“ – beveik vertikalios.

 

8belizas.jpg 

 

Visas TripAdvisor sudarytas geriausių pasaulio salų sąrašas atrodo taip:

  1. Ambergriso sala, Belizas
  2. Providenciales, Turkso ir Kaikoso salos
  3. Bora Bora
  4. Marko sala, Florida (JAV)
  5. Lewis ir Harris salos, Išoriniai Hebridai, Škotija
  6. Nakso sala, Kikladų salynas, Graikija
  7. Aitutaki, Kuko salos
  8. Nosy Be, Madagaskaras
  9. Velykų sala, Čilė
  10. Ko Tao, Tailandas
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos