Vandeniu virš upės: Magdeburgo vandens tiltas

Autorius: Kelionių manija , 2011, Lapkričio 15d.

Vokietijoje ties Elbės upe įsikūręs Magdeburgas garsus ne tik kaip vienas svarbiausių miestų viduramžių Europoje, vienas iš Hanzos sąjungos centrų. Iš šio miesto kilo Magdeburgo teisė – viduramžių miestų teisės sistema, kuri buvo išplitusi daugelyje tuometinės Europos šalių. Tačiau šiandien gana industrinį miestą bene labiausiai garsina neįprastas statinys – vandens tiltas, nutiestas virš Elbės upės.

Magdeburgo vandens tiltas jungia du kanalus – Elbe-Hafelio ir Mittellandkanal. Šis inžinerinis stebuklas, kurio ilgis sudaro beveik 1 km, o plotis yra 34 metrai, yra laikomas ilgiausiu laivybiniu akveduku pasaulyje.

 

3madgeburgo-vandens-tiltas1.jpg

 

„Laivų autostrada“ pramintas tiltas buvo atidarytas 2003 metais, o jo statybos truko šešerius metus. Iki tilto atidarymo, laivai, norintys patekti iš Elbe-Hafelio į Mittelland kanalą (arba atvirkščiai) turėjo daryti 12 km lankstą ir įveikti du šliuzus.

 

 

3madgeburgo-vandens-tiltas2.jpg

Magdeburgo tiltu gali plaukti ir palyginti dideli laivai, nes vandens gylis ant tilto siekia 4,25 m. Tilto statybai buvo sunaudota 24 tūkst. tonų plieno ir 68 tūkst. kubinių metrų betono.

 

3madgeburgo-vandens-tiltas3.jpg

 

Įdomu, jog antras pagal dydį Europos vandens tiltas taipogi yra Vokietijoje. Gal dėl to, kad šioje šalyje yra ypač išplėtota vidaus vandenų laivyba. Virš Vėzerio upės nutiestą Mindeno navigacinį vandens tiltą iš tiesų sudaro du tiltai – senasis, statytas 1914 m., ir naujasis, iškilęs 1998-aisiais. 3 metrų gylio ir 24 metrų pločio Mindeno tiltas Vidurio Vokietijos kanalo (Mittellandkanal) dalis.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.