Antroji Velykų diena Lenkijoje – laistymosi vandeniu šventė

Autorius: BNS , 2010, Balandžio 04d.

Antroji Velykų diena Lenkijoje vadinama „šmigus dyngus“, o tiksliau – laistymosi vandeniu šventė. Atėjusi iš amžių gūdumos, ji iki šiol išliko visoje Lenkijoje, tačiau jos pobūdis tapo žymiai blogesnis. Jau keleri metai reikalinga policijos priežiūra, nes jaunimas su kibirais kupinais vandens puola senyvus žmones, atakuoja automobilius.

Kadaise tai buvo dvi atskiros tradicijos: „šmigus“ reiškė plakimą rykštėmis per kojas, o „dyngus“ – laistymąsi vandeniu ir reikalavimą velykinių išpirkų. Daugiausiai nuo vandens nukentėdavo merginos, o jei kuri būdavo visiškai šlapia – tai reiškė, jog jai jaunuoliai rodo didžiausią dėmesį ir ji gali greitai ištekėti.

Vėliau šis paprotys persikėlė iš kaimo į miestus ir virto chuliganiškais išpuoliais – ypač prieš senyvus žmones, kurie nesugebėdavo pabėgti nuo siautėjančių chuliganų, o kibiras šalto kaip ledas vandens netgi sukeldavo tragiškų pasekmių.

Pasak Lenkijos policijos atstovo spaudai Marijušo Sokolovskio, policija stebės ar neperžengiamos tam tikros ribos.

„Mes nematome nieko bloga, kai jaunimas tarp savų laistosi vandeniu, tačiau netoleruosime tų, kurie bandys peržengti padorumo ribas“, sakė jis.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.