Austrija gali vadintis pensininkų rojumi

Autorius: AFP-BNS , 2009, Spalio 29d.

Viena, spalio 28 d. (AFP-BNS). Austrija pensininkams atrodo tikras rojus. Ši šalis jiems patrauklesnė net už Tailandą ir Italiją, rodo žurnalo „Forbes“ atliktos apklausos rezultatai. Dėl aukštos gyvenimo kokybės, geros medicininės priežiūros, „elegantiškos architektūros, klasikinės muzikos ir gerai veikiančios visuomeninio transporto sistemos“ ši valstybė yra tikras pensininkų rojus, rašoma žurnale.

Vienintelis dalykas, kurio čia pasigenda pagyvenę žmonės, yra Viduržemio jūros regiono gyventojams būdingas mokėjimas džiaugtis gyvenimu, vadinamasis 'joie de vivre'. Austrija panaši į Šveicariją, tik ne tokia brangi, rašo žurnalas.

Austrijos sostinė Viena gali didžiuotis bene aukščiausia gyvenimo kokybė, o visa šalis – aukščiausio lygio privačiomis klinikomis. O ką jau kalbėti apie tokius miestus kaip Zalcburgas, Gracas, Kicbiūhelis, jų kalnuotas apylinkes bei gryną Alpių orą.

Pagal „Forbes“ paskelbtą sąrašą, antrą vietą tarp patraukliausių miestų užima Tailandas, trečią- Italija, septintą – Prancūzija ir devintą – Ispanija. Apklausos dalyviai šalių patrauklumą vertino remdamiesi įvairiais kriterijais, įskaitant šalių migracijos įstatymų palankumą pensininkams, sveikatos apsaugos ir mokesčių sistemas, biurokratinį aparatą, klimatą ir anglų kalbos populiarumą šalyje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.