Britai šešis gyvenimo mėnesius kalbasi apie orus

Autorius: AFP-BNS , 2010, Gegužės 17d.

Britai, pagarsėję ypatingu dėmesiu orams, per gyvenimą vidutiniškai šešis mėnesius praleidžia spėliodami, ar lis, ar švies saulė, rodo penktadienį paskelbti vieno tyrimo rezultatai.

Pasak tyrėjų, 58 proc. britų, užmegzdami pokalbį su nepažįstamaisiais arba verslo partneriais, pirmiausiai paspėlioja, ar lis, ar ne; pasiskundžia dėl šalčio arba paaimanuoja dėl kaitros.

Viešosios nuomonės agentūra ICM, apklaususi 2 018 suaugusių Jungtinės Karalystės gyventojų, nustatė, kad kasmet kiekvienas britas apie orus kalbasi vidutiniškai po 49 valandas ir kad ši tema dažniau gvildenama negu darbo reikalai, sportas arba apkalbos.

Vyresnių nei 65 metų asmenų grupėje 19 proc. respondentų taip pat teigė gebantys nuspėti orus ne prasčiau nei profesionalūs meteorologai.

Britų aistra orams dažniausiai aiškinama tuo, jog jų šalies klimatas labai permainingas. Tačiau ši priežastis nepaaiškina, kodėl šia tema menkiau domimasi kitose šalyse, kur orai ne mažiau nepastovūs.

Kad ir kokia būtų tikroji priežastis, „šios išvados įrodo, kad esame išties klimato apsėsta tauta“, sakė Paulas Llewellynas Polas Levelinas iš banko „Lloyds TSB“ draudimo padalinio, kuris prisidėjo prie organizuojant šį tyrimą.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.