Ilgiausias kabantis kelias pasaulyje

Autorius: Xteam.lt , 2010, Spalio 28d.

Armėnija nuo šiol gali didžiuotis, kaip šalis turinti ilgiausią kabantį kelią. Armėnai pralenkė Niu Meksiko valstiją (JAV) ir šalies pietuose savaitgalį atidarė ilgiausią kabantį kelią per Vorotano upę. Keltuvų trasa tęsiasi 5,7 km. Projektas kainavo 45 milijonus dolerių.

Kelias jungia autostradą, einančią iš sostinės Jerevano, ir Tatevo vienuolyną, kuris pastatytas IX a. ir yra vienas seniausių architektūros paminklų Armėnijoje. Projektas pavadintas „Tatevo sparnai“ pradėtas vykdyti prieš metus. Milžiniškų investicijų pareikalavusios statybos nebūtų buvę pakeliamos ekonomiškai silpnai Armėnijai. Todėl daugiau nei pusę sumos (28 milijonus dolerių) paaukojo rusų verslininkas Rubenas Vardanianas. Jis kilęs iš Armėnijos.

Šalies vyriausybė be galo didžiuojasi „Tatevo sparnais“ ir žada oficialiai kreiptis į Gineso rekordų agentūrą dėl ilgiausio kabančio kelio įregistravimo. Tačiau pabrėžia, jos statybos pirmiausia buvo vykdomos praktiniais sumetimais. Tai be galo palengvins vietinių gyventojų susisiekimą ir, aišku, pritrauks dar daugiau turistų.

Niu Meksiko valstijoje Sandia kalno masyve esančio keltuvo ilgis yra 4,34 km.

logo-xteam.jpg