Indijos miestas Udaipuras pripažintas tinkamiausiu keliautojams

Autorius: Reuters , 2009, Liepos 12d.

Sidnėjus, liepos 13 d. („Reuters“). Indijos miestas Udaipuras, tituluojamas „Rytų Venecija“, šiemet buvo paskelbtas tinkamiausiu keliautojams ir paveržė šį titulą iš praeitų metų nugalėtojo Bankoko, rodo žurnalo „Travel + Leisure“ tinklalapio surengtos apklausos rezultatai.

Kasmet rengiamoje apklausoje Indonezijai priklausanti Balio sala aplenkė Galapagus geriausios turizmui salos nominacijoje. Žurnalo skaitytojai geriausiu pasaulyje viešbučiu išrinko „Bushmans Kloof Cedar Mountains“ Pietų Afrikos Respublikoje, o geriausios oro bendrovės titulą pelnė Singapūro oro linijos.

Pasak „Travel + Leisure“ vyriausiosios redaktorės Nancy Novogrod (Nensi Novogrod) šių metų apklausa atspindėjo dėl ekonomikos nuosmukio besikeičiančius keliautojų įpročius, o pinigingus turistus iš Vakarų šalių šiuo metu labiausiai traukia kanalais ir rūmais garsėjantis Udaipuras.

„Kaina, privatumas, aptarnavimas ir naujumas yra svarbiausi prioritetai. Nors žodis „prabanga“ žadina tik prisiminimus apie praeitų metų rugpjūtį, svarbiausi yra uždari kampeliai su paslėptomis vertybėmis“, – sakoma jos pranešime.

N.Novogrod pabrėžė, kad šiemet buvo itin vertinamos kerinčio grožio gamtos kampeliuose įsikūrusios nuošalios poilsiavietės, tokios kaip kurortas „Jade Mountain“ Šv.Liucijos saloje Karibuose arba viešbutis „San Ysidro Ranch“ Kalifornijoje.

„Travel + Leisure“ skaitytojai ypač palankiai vertino tolimus miestus – Udaipurą, Keiptauną, Bankoką, Buenos Aires, Čiangmajų ir Luang Prabangą, taip pat kitus egzotiškus turizmo traukos centrus. Tačiau bendrame populiariausių miestų dešimtuke taip pat išliko įprasti favoritai, tokie kaip Niujorkas, Florencija, Roma ir San Fransiskas.

Šioje apklausoje dalyvavo „Travel + Leisure“ prenumeratoriai, kurie galėjo balsuoti internete nuo sausio iki kovo. Liepos 21 dieną žurnalas pagerbs nugalėtojus Niujorke. Visų nominacijų laureatus galima rasti tinklalapyje www.travelandleisure.com, o čia pateikiamos kai kurios iš jų:

  • Geriausias miestas – Udaipuras (Indija)
  • Geriausiai viešbutis – „Bushmans Kloof Cedar Mountains“ (PAR)
  • Geriausia sala – Balis (Indonezija)
  • Geriausia kruizų bendrovė (dideli laivai) – „Crystal Cruises“
  • Geriausia kruizų bendrovė (maži laivai) – „The Yachts of Seabourn“
  • Geriausia tarptautinių skrydžių bendrovė – „Singapore Airlines“
  • Geriausia vietos skrydžių bendrovė – „Virgin America“
  • Geriausia kelionių agentūra – „Austin-Lehman Adventures“
  • Geriausia automobilių nuomos bendrovė – „Sext“
  • Geriausias turizmo kurortas – „Mii amo“ (Sedona, Arizona)

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.