Kalėdos Čekijoje – šventė ne tik sielai

Autorius: Kelionių manija , 2010, Gruodžio 06d.

Kaip ir daugumoje kitų Europos šalių, Čekijoje Kalėdos yra viena svarbiausių metų švenčių. Kalėdos šioje šalyje neatsiejamos nuo tradicijų, šventinės muzikos ir, be abejo, tradicinės čekų virtuvės. Čekijos miestuose kasmet rengiamos Kalėdinės mugės.

Prahos Kalėdinės mugės pripažintos kaip vienos geriausių Europoje. Tradiciškai Senamiesčio aikštėje rengiamos mugės visą gruodžio mėnesį džiugina miesto gyventojus bei svečius. Čia galima įsigyti viską, kas didžiausiai metų šventei suteiks jaukumo ir magijos: prekeiviai siūlo originalius eglutės papuošimus, šiaudinius suvenyrus, meduolius, žvakes. O kokia gi Kalėdinė mugė be karšto punšo, kuris sušildo bei priduoda jėgų! Taip pat tradiciškai siūloma paragauti aromatinio medaus gėrimo, siūlomi tradiciniai užkandžiai: kepti kaštainiai, virti kukurūzai, grilyje keptos dešrelės.

Prahos Senamiesčio aikštės viduryje įrengtoje didelėje scenoje vyksta įvairių muzikinių ir šokių grupių pasirodymai iš visos Čekijos. Gatvėse galima sutikti Kalėdų Senelį, kuris Čekijoje vadinamas Mikulaš, bei jo palydą.  Vaikai, kurie visus metus džiugino savo tėvelius ir buvo geri, gauna saldumynų arba nedideles dovanėles, o tie, kurie buvo blogi – anglies gabaliuką arba bulvę. Kalėdinė mugė Prahos Senamiesčio aikštėje šurmuliuos iki sausio 2 d.

 

praha2.jpg

 

Tradicinės Kalėdinės mugės taipogi rengiamo ir Česki Krumlove, kuris pripažintas vienu iš  UNESCO Pasaulio paveldo šedevrų. Kalėdų dvasia, rodos, sklando miesto gatvėlėmis, kurios pakvimpa Kalėdiniu punšu ir keptais kaštainiais. Miesto svečius džiugina gyva prakartėlė, įvairių ansamblių bei menininkų pasirodymai ir, žinoma, vaišės. Rankomis dekoruoti meduoliai taps išskirtine ir nuoširdžia kalėdine dovana ne tik smaližiams. Kalėdinė mugė Česki Krumolove vyks iki sausio 6 d.

 

--esky-Krumlov.jpg

Parengta pagal Čekijos turizmo biuro informaciją