Kenija paskelbė Obamų giminės gimtąjį kaimą nacionalinio paveldo paminklu

Autorius: AFP-BNS , 2009, Kovo 12d.

Kisumas, Kenija, kovo 13 d. (AFP-BNS). Kenijos vyriausybė oficialiai paskelbė saugomu nacionalinio paveldo objektu kaimą, iš kurio yra kilusi JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) šeima, šiuo žingsniu tikėdamasi paskatinti turizmą.

Viename valstybiniame laikraštyje pranešama, kad nacionalinio paveldo ir kultūros ministras paskelbė Njangomos-Kogelo kaimą „saugoma vietove“. Kenijos vakaruose netoli Viktorijos ežero esantis kuklus kaimelis išgarsėjo B.Obamai tapus Baltųjų rūmų šeimininku. Nepaisant menkai išvystytos infrastruktūros, Njangomą-Kogelą užplūdo tūkstančiai turistų.

Gausėjant vietos ir užsienio turistų, kurie trokšta pamatyti namą, kuriame gimė B.Obamos tėvas ir iki šiol tebegyvena jo prosenelė, sunkius laikus išgyvenanti Kenijos turizmo pramonė Kogelą laiko auksine galimybe.

„Iš esmės tai reiškia, kad šis kaimelis pripažintas nacionaliniu istorijos ir kultūros objektu, taip pat yra laikomas nacionalinio ir tarptautinio turizmo vietove“, – sakė vienos Vakarų Kenijos turizmo kompanijos atstovė Jane Otieno (Džein Otjeno).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.