Kinijoje gyvena apie 2 mln. išminčiaus Konfucijaus giminaičių

Autorius: AFP-BNS , 2009, Rugsėjo 24d.

Pekinas, rugsėjo 25 d. (AFP-BNS). Šiuo metu Kinijoje gyvena apie 2 mln. žmonių, laikomų garsiausio senovės kinų filosofo Konfucijaus palikuoniais, o nuo paskutinio perskaičiavimo jų pagausėjo daugiau nei tris kartus, pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida.

Naujasis sąrašas, į kurį pirmą kartą buvo įtraukti etninių mažumų atstovai, moterys ir užsienyje gyvenantys išminčiaus giminaičiai, ketvirtadienį buvo paskelbtas Konfucijaus gimtajame Čiufu mieste jo gimimo 2 560-ųjų metinių proga, rašo dienraštis „Global Times“.

Giminės medis, kuris tikriausiai yra didžiausias pasaulyje, paskutinį kartą buvo atnaujintas 1937 metais, tačiau tada į jį buvo įtraukta tik 560 tūkst. narių, laikraštis citavo Konfucijaus genealogijos komiteto pranešimą.

„Tai svarbu ne vien moksliniams tyrimams – (šis sąrašas) padeda visame pasaulyje gyvenantiems Konfucijaus palikuoniams atrasti savo protėvius ir sustiprinti šeimos ryšius“, – sakė 77-osios kartos filosofo palikuonis Kong Deyongas (Kong Dejongas). Kinijoje Konfucijus yra žinomas Kong Fuzi vardu.

Kong Deyongas, vadovaujantis Tarptautinei Konfucijaus asociacijai, sakė, jog džiaugiasi, kad lytis, religija ir tautybė nebėra laikomi veiksniais, lemiančiais, ar žmogus gali būti laikomas filosofo palikuoniu. „Nors daugelis palikuonių nebėra kinai arba Kinijos piliečiai, turime priskaičiuoti ir juos, nes esame viena didelė šeima“, – jo žodžius cituoja „Global Times“.

Kembridžo universiteto dėstytoja Kong Dejun (Kong Dedzun) sakė, kad jos įtraukimas į Konfucijaus giminės sąrašą, kurį sudaro 43 tūkst. puslapių, įrištų 80 knygų, buvo „labiausiai jaudinanti akimirka“ jos gyvenime. „Kalbant apie genus, mano gyslomis teka Konfucijaus kraujas“, – dėstytoją citavo naujienų agentūra „Xinhua“.

Ieškant išminčiaus palikuonių buvo atlikti išsamūs tyrimai Kinijoje, Taivane, Honkonge ir visame Pietryčių Azijos regione, Kong Deyongas sakė „Global Times“. Ankstesniuose pranešimuose buvo nurodyta, kad kiekvienas norintis patekti į Konfucijaus giminės sąrašą asmuo turėjo sumokėti po 5 juanius (1,7 lito).

551-479 metais prieš mūsų erą gyvenusio Konfucijaus mokyme svarbiausiomis vertybėmis laikoma taika ir visuomenės harmonija. Šis mokymas pastaruoju metu Kinijoje vėl tapo ypač populiarus po dešimtmečius trukusių maoistinio režimo pastangų jį nuslopinti.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.