Kroatijoje duris atvėrė Neandartaliečių muziejus

Autorius: Kelionių manija , 2010, Balandžio 26d.

Kroatijoje netoli Zagrebo esančioje Krapinos archeologinėje vietovėje atidarytas modernus Neandartaliečių muziejus, atskleidžiantis šių Akmens amžiaus žmonių gyvenimo paslaptis.

Krapinoje archeologinių kasinėjimų metu 1899 m. buvo rasta daugiau nei 80-ties įvairaus amžiaus neandartaliečių kaulai. Kasinėjimams vadovavęs profesorius D.G. Krambergeris per 6 metus aptiko per 3000 paleontologinių liekanų, fosilijų.

Šis radinys laikomas vienu didžiausių tokio pobūdžio radinių pasaulyje. Tik prieš kelias dešimtis metų Kanados mokslininkai nustatė, jog Krapinos neandartaliečiai gyveno maždaug prieš 130 tūkst. metų.

Neandartaliečiai gyveno olose, kurios turėdavo tik vieną įėjimą. Muziejaus pastatas taip pat primena olą: įsiterpęs tarp dviejų kalvų jis yra beveik nepastebimas iš išorės. Muziejaus įėjimas taip pat yra užmaskuotas ir beveik neišsiskiria iš supančios aplinkos.

Krapinos muziejaus, kurio statybos truko 11 metų, lankytojai gali nusikelti 130 tūkstančių metų į praeitį ir susipažinti su mūsų protėvių gyvenimu.

Muziejuje eksponuojami ne tik radimvietės eksponatai, jame taip pat supažindinama su kasinėjimų istorija, vaizdžiai pristatoma mokslinė pasaulio atsiradimo teorija bei Žemės evoliucija.

Naujojo muziejaus koncepciją kūrė paleontologijos ekspertai iš 8 pasaulio šalių.

 

Parengta pagal Kroatijos nacionalinio turizmo biuro informaciją

Lankytinos vietos