Krokuvoje atidarytas moderniausias pasaulyje muziejus po žeme

Autorius: BNS , 2010, Rugsėjo 27d.

Lenkijos istorinėje sostinėje Krokuvoje šeštadienį atidarytas moderniausias pasaulyje muziejus po žeme, pranešė Lenkijos spaudos agentūra PAP.

Muziejus įsikūrė miesto centre po turgaus aikšte. Tai 4 000 kv.m erdvė, kurioje vienu metu gali būti iki 300 lankytojų. Požeminio muziejaus ekspozicija atskleidžia Krokuvos vaidmenį viduramžių Europoje, supažindina su daugiau kaip 800 metų istoriją turinčio miesto prekybos ir amatų tradicijomis.

Muziejuje sukaupta daugiau kaip 700 įvairių eksponatų – namų apyvokos daiktai, archeologų radiniai iš senovinių gyvenviečių ir kapinių kasinėjimų.

Tarp muziejaus įdomybių yra stiklinis fontanas, jungiantis požeminį muziejų su turgaus aikšte. Stiklinis dugnas leidžia pamatyti muziejaus vidų iš viršaus. Po fontanu stovi viduramžių Krokuvos maketas.

Muziejaus pradininkais galima laikyti archeologus, Krokuvos turgaus aikštėje 2005 metais dėl planų pakeisti jos dangą pradėjusius vykdyti kasinėjimus. Jie ištyrė apie 22 arus – beveik 5 proc. aikštės teritorijos.

Kilus minčiai įkurti muziejų po žeme, per pastaruosius penkerius metus tuo tikslu buvo išleista 52 mln. zlotų, kurių 16 mln. davė Europos Sąjunga ir Lenkijos vyriausybė.

Moderni trimatė muziejaus technika sudaro puikiausias sąlygas susipažinti su eksponatais ir ilgaamže Krokuvos istorija.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos