Laplandijoje ledinė bažnyčia traukia egzotikos išsiilgusius jaunavedžius

Autorius: AFP-BNS , 2009, Vasario 11d.

Jukasjervis, Švedija, vasario 11 d. (AFP-BNS). Labiau dėl jaudulio negu dėl šalčio drebanti nuotaka, kuri vilkėjo kailiais balto šilko suknelę, puikiai pritapo prie šarmotos aplinkos, o sumainiusi žiedus su jaunikiu tapo viena iš maždaug 150 porų, nusprendusių šiemet susituokti Švedijos šiaurėje pastatytoje ledo bažnyčioje.

„Buvo tarsi pasakoje. Tai labai stiprus jausmas“, – po ceremonijos sakė 27 metų Charlotte Axelsson-Andersson (Šarlotė Akselson-Anderson). Pietryčių Švedijos mieste Oskarshamne gyvenanti moteris ir jos 32 metų draugas Danielis Anderssonas (Danielis Andersonas) nusprendė nuvykti į už 1 560 kilometrų Laplandijos kaimelį Jukasjervį, nes jiedu ieškojo „unikalios ir ypatingos vietos vestuvėms“, aiškino C.Axelsson-Andersson.

„Apsvarstėme keletą įvairių galimybių, tokių kaip nuvykti į Karibus, tačiau paplūdimių esama visur. Tada pradėjome galvoti apie Ledo bažnyčią. Mums ji pasirodė labiau išsiskirianti ir nepanaši į kitas“, – sakė ji. Nedidelė kupolo pavidalo koplyčia, pastatyta vien iš susigulėjusio sniego ir skaidrių ledo blokų, taip pat papuošta ledo raižiniais, yra netoli garsaus Jukasjervio Ledo viešbučio. Šis Švedijos kaimas yra maždaug už 145 kilometrų į šiaurę nuo Šiaurės poliarinio rato.

Pasak vietos vestuvių koordinatorės Evos Lundquist (Evos Lundkvist), kasmet į unikalią Jukasjervio ledinę bažnyčią atvyksta susituokti 140-150 porų, o kai kurios atkeliauja netgi iš Japonijos ir Singapūro.

„Manau, vestuvės žiemą tampa vis populiaresnės dėl jų tyro baltumo“, – sakė ji, pridūrusi, jog maždaug pusė Ledo bažnyčioje amžiną ištikimybę prisiekiančių porų atvyksta iš Švedijos, o apie 90 proc. užsieniečių jaunavedžių sudaro svečiai iš Didžiosios Britanijos.

E.Lundkvist nurodė, kad Ledo bažnyčia ir netoli jos esantis Ledo viešbutis, buvo labai sėkmingai reklamuojamas Didžiojoje Britanijoje. Svečiai gali apsigyventi asketiškuose viešbučio kambariuose su įvairių menininkų iš ledo išskobtomis lovomis, krėslais ir papuošimais.

C.Axelsson-Andersson ir DAnderssonas naktį prieš vestuves praleido žvarbiame lediniame viešbutyje.

„Buvo šalta“, – sakė Charlotte. – Laike buvo 17 laipsnių šalčio, o viduje – minus penki. Teko tvirtai susupti į miegmaišį ir visai nesinorėjo vidury nakties keltis ir eiti į tualetą“.

Koplyčia atstatoma iš naujo kiekvieną gruodį. Menininkai naudoja ledą, kuris išgaunamas kaimyninėje Tornės upėje ir sukaupiamas netoliese pastatytoje saugykloje. Šarmoti dievo namai išsilaiko 4-5 mėnesius, nelygu orai, o vėliau visiškai ištirpsta.

Šiemet kupolo autoriais tapo Nyderlandų menininkės Marjolein Vonk ir Cindy Berg (Sindi Berg). Koplyčios duris atstoja du dideli skaidraus ledo luitai, papuošti šiaurės elnių kailiais ir iš jų ragų pagamintomis rankenomis. Jos lubos, išraižytas subtiliais raštais, skleidžia blyškią melsvą šviesą. Koplyčios viduje įrengta sakykla, taurė švęstam vandeniui ir netgi kabantys kandeliabrai, o visa tai išskobta iš skaidraus melsvo ledo.

Per Charlotte ir Danielio vestuves, kurios vyko sausį, 32 svečiai susėdo ant suolų, pagamintų iš didelių ledo blokų, užklotų elnių kailiais, mat koplyčios viduje laikosi apie 5 laipsnių šaltis. „Tiesą sakant, nesušalome. Tikriausiai buvom per daug susijaudinę“, – sakė C.Axelsson-Andersson. Per ceremoniją, kuri užtruko 25 minutes, nuotaka po šilkine suknele mūvėjo ilgas vilnones kojines ir slidininkų puskojines.

Nors buvo nelengva suorganizuoti tokią tolimą kelionę ir nakvynę visiems svečiams, Charlotte sakė, kad „sunkiausia buvo suplanuoti, kaip apsirengti“. „Gerokai pavargau, kol suradau prie mano suknelės tinkantį dirbtinį kailį, taip pat buvo labai sunku apsispręsti dėl batų… Šiltų baltų batų, kurie tiktų prie vestuvinės suknelės, pasitaiko nedažnai“, – aiškino ji. „Neįsivaizdavome, ar ten bus labai šalta. Mūsų ceremonijos metu labai šalta nebuvo, tačiau blogiausiu atveju galėjo paspausti apie 30 laipsnių šaltis. Blogiausia, jog nežinojome, kas bus“, – pridūrė nuotaka.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos