Lenkijoje atidarytas ultramodernus F.Šopeno muziejus

Autorius: AFP-BNS , 2010, Kovo 02d.

Lenkijos kompozitoriaus ir pianisto Frederiko Šopeno muziejus, kuriame įdiegtos itin modernios technologijos, pirmadienį buvo atidarytas Varšuvoje, minint šio muzikos klasiko 200-ąsias gimimo metines.

„Šis muziejus – vienas moderniausių pasaulyje“, – Lenkijos kultūros ministras Bogdanas Zdrojevskis per atidarymo ceremoniją sakė žurnalistams.

Naujasis muziejus įsikūrė pertvarkytuose XVII amžiaus pastatytuose Ostrogiškių rūmuose ant kalvos netoli Vyslos upės. Jame įdiegtos moderniausios audiovizualinės ir interaktyviosios technologijos lankytojams padės pasinerti į F.Šopeno pasaulį.

Ekranai, projektoriai ir garsiakalbiai „leis lankytojams savarankiškai pasirinkti maršrutą per muziejų, pritaikytą prie jų poreikių ir suvokimo galimybių“, muziejaus kuratorė Alicja Knast sakė naujienų agentūrai AFP.

Speciali lustinė kortelė lankytojams padės prieiti prie įvairios šiame muziejuje sukauptos garso ir vaizdo medžiagos, o kambaryje su minkštais krėslais ir lietimui jautriais ekranais vaikai galės sužinoti apie kompozitorių ir jo epochą.

Naujajame muziejuje taip pat bus saugoma didelė su F.Šopenu susijusių daiktų kolekcija, tarp jų rankraščiai ir pirmieji jo muzikinių kūrinių natų leidimai, laiškai, portretai ir asmeniniais daiktai.

F.Šopeno krikšto liudijime nurodoma, kad jis gimęs 1810 metų vasario 22 dieną, tačiau kompozitorius ir jo šeima gimtadienį visada švęsdavo kovo 1-ąją.

Muzikas išvyko iš Lenkijos 1830 metais, prieš prasidedant 1831 metų sukilimui prieš Rusijos valdžią. Jis pirmiausiai persikėlė į Vieną, o vėliau gyveno Paryžiuje, kuriame mirė 1849 metais.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos