Madagaskaro akmenų miškas

Autorius: Kelionių manija , 2011, Sausio 11d.

Madagaskaro sala, nuo Afrikos žemyno nutolusi apie 400 km į rytus, žymi ne tik savo bioįvairove, bet ir įspūdingais gamtos suformuotais paminklais. Vienas iš jų – tai vertikalių akmeninių uolų miškas, esantis Tsingy de Bemaraha gamtos parke. Tai vienas iš rečiausiai pasaulyje sutinkamų natūralių gamtos fenomenų.

Tsingy de Bemaraha gamtos parkas įkurtas vakarinėje Madagaskaro salos dalyje. UNESCO saugomas regionas garsėja įstabia gamta, senoviniais mongrovių miškais, paukščių įvairove bei lemūrais. Įdomu tai, kad visa tai yra natūraliai apsaugota nuo žmogaus: gamtos parkas atitvertas natūraliai susiformavusiomis uolų smailėmis. Nedaug kas ryžtasi įveikti šią gamtos sukurtą barikadą.

akmenu-miskas.jpg

 

Tsingy – taip vietiniai vadina neįprastus dantytus klinties darinius, kurie primena bokštų smailes, ietis ir milžiniškas adatas, išsibarsčiusias slėnyje. Tsingy išvertus į lietuvių kalbą reiškia „vieta, kur negalima vaikščioti basam“. Iš tikrųjų, vaikščioti po šią vietovę yra ne tik sudėtinga, bet ir pavojinga. Aštrūs uolų spygliai nesunkiai gali sužeisti net ir patyrusius vietovės tyrinėtojus, aštrios tarsi stiklo šukės uolų atbrailos gali pradurti batus. Be to, pakankamai aukštoje vietovėje augalija yra skurdi, tad norint pasislėpti nuo kepinančios saulės šešėlį rasti sudėtinga.

akmenu-miskas1.jpg

 

Dantytosios uolos susiformavo prieš milijonus metų, kuomet nuosėdinių uolienų klodus plaunantis vanduo ilgainiui suteikė joms naujas formas, išskaptavo tunelius, išplovė olas, išėdė gilius ir siaurus kanjonus. Vietovės tyrinėtojams tenka brautis pro susidariusius tarpus tarp stačių uolų. Tuo tarpu iš paukščio skrydžio vadinamasis akmenų miškas primena dangoraižių prigrūstą didmiestį.

akmenu-miskas2.jpg

 

90% Madagaskare gyvenančių rūšių niekur kitur pasaulyje nėra, t.y. jos yra endeminės. Be to, sala yra palyginti mažai ištyrinėta, tad mokslininkai vis atranda naujų floros ir faunos rūšių. Tsingy de Bemaraha gamtos parkas – ne išimtis. Čia itin didelė paukščių įvairovė, taip pat gyvena vabzdžiai, driežai, gyvatės, graužikai. Be to, Madagaskaras yra vienintelė vieta Žemėje, kur laisvėje gyvena lemūrai.

akmenu-miskas-4.jpg