"Meilės eliksyrą" gaminantys Kipro gyventojai baigia sugriauti vieno šventojo kapą

Autorius: "Reuters"-BNS , 2009, Rugpjūčio 08d.

Nikosija, rugpjūčio 8 d. („Reuters“-BNS). Nelaimingai įsimylėję Kipro gyventojai taip sparčiai ardo Šv.Agapitiko kapo akmenis, iš kurio gaminamas stebuklingu laikomas „meilės eliksyras“, jog šio paminklo

netrukus gali nebelikti.

Kipre jau šimtus metų gyvuoja legenda, kad šventojo kapo, esančio Pafo rajono Arodžio kaimo bažnyčios šventoriuje, akmenų miltelių įbėrus į gėrimą galima sužadinti meilės objekto aistrą. Tačiau per pastaruosius metus norinčių atsiskelti gabalėlį akmens taip padaugėjo, jog dingo ketvirtadalis antkapio.

Arodžio meras Matajas Stefanas (Matthaios Stefanou) nėra įsitikinęs, ar kipriečiams pradėjo prasčiau sektis meilėje. „Daugelis sako, jog tai veikia, – aiškino jis. – Nežinau, kas pastaruosius kelerius metus apsėdo žmones, tačiau jie plūste plūsta prie kapo šio akmens“.

„Kažkurią dieną vietos gyventojai matė kelis prie kapo atėjusius žmones. Jie ten ilgokai užtruko, o galiausiai išėjo su didžiuliu akmens gabalu, kuris galėjo sverti apie pusę kilogramo“, – skundėsi meras. Į pagalbą buvo pasikviestas salos senienų apsaugos departamentas. „Mes tegalime ištirti padarytą žalą ir mėginti užkirsti kelią tolesniam niokojimui“, – sakė departamento direktorės pareigas einanti Marija Hadžikosti (Maria Hadjicosti).

Tikima, kad Šv.Agapitikas, kurio vardas graikų kalba reiškia „mylimasis“, kartu su vokiečių kariais dalyvavo kryžiaus žygiuose, o vėliau tapo atsiskyrėliu ir apsigyveno Kipre.

„Maloniai kviečiame atvykti ir aplankyti šį kapą, tačiau prašau – nebemėginkit dalelės jo išsivežti“, – sakė M.Stefanas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.