Mozūrijos įžymybė: laivu per žolę

Autorius: Kelionių manija , 2011, Vasario 21d.

Prieš pusantro šimto metų ežeringame Lenkijos Mozūrijos krašte buvo įrengtas retas technikos stebuklas – Ostrudos-Elblongo kanalas. Įdomus šis kanalas tuo, jog dalį nuo Ostrudos iki Elblongo apie 80 km nusidriekusio kanalo sudaro… bėgiai.

Laivai, plaukiantys šiuo maršrutu, turi įveikti apie 100 m peraukštėjimą ir sudėtingų konstrukcijų dėka dalį kelio rieda bėgiais. Šis kanalas yra ne tik vienas vertingiausių technikos paminklų Lenkijoje, bet ir vienintelis toks vandens kelias visoje Europoje.

Ostrudos-Elblongo kanalo statybos buvo pradėtos 1844 m. Kadaise šiuo maršrutu buvo gabenamos prekės ir kiti kroviniai, o šiuo metu kanalas pritaikytas turizmo reikmėms. Kanale iš viso įrengti 4 šliuzai, kurių dėka įveikiamas minėtas aukščių skirtumas.

Keliaujant šiuo istoriniu maršrutu galima grožėtis Mozūrijos gamta: miškais, ežerais, pievomis, gausybe paukščių, o jei pasiseks – ir laukianiais gyvūnais. Laiko turėsite tam į valias, kadangi kelionė į vieną pusę šiuo sudėtingu keliu trunka apie 8 valandas.

 

ostroda-elblongas4.jpg

 

Elblongas (Elbląg), arba dar kitaip Elbingas, yra seniausias miestas Varmijos-Mozūrijos vaivadijoje, kadaise buvęs svarbus uostas. Miestas nuo XIII a. priklausė Hanzos prekybinei sąjungai. Elblongo senamiestis buvo smarkiai apgriautas II Pasaulinio karo metu, tačiau vėliau istoriniai gotikos, renesanso ir baroko stiliaus namai buvo atstatyti.

 

ostroda-elblongas3.jpg

 

„Mozūrijos perlu“ praminta Ostruda (Ostróda) – taipogi senas miestas, įkurtas 1329 m. Gotikinė XIV a. Ostrudos pilis žymi tuo, jog joje savo žygių metu 1807 m. keletą savaičių buvo apsistojęs pats Napoleonas Bonapartas. Besibaigiant II Pasauliniam karui, pilis buvo sudeginta, tačiau vėliau – atstatyta. Joje šiuo metu veikia muziejus, meno galerija, kultūros centras.

 

ostroda-elblongas1.jpg