NG Traveler: išrinkta 10 įdomiausių pasaulio paveldo vietovių

Autorius: Kelionių manija , 2010, Lapkričio 26d.

Kelionių žurnalas National Geographic Traveler surengė skaitytojų apklausą ir išrinko 10 įdomiausių pasaulio paveldo vietovių. Pasirodo, daugumos nuomone įdomiausios yra šios tarptautiniu mastu saugomos vietovės:


Ryžių terasos Filipinuose

Jau daugiau nei 2000 metų Filipinų Ifugao provincijoje žmonės kruopščiai prižiūri terasas, kuriose auginami ryžiai. Terasos kyla aukštai į kalnus, taip suformuodamos keistą bet kartu ir patrauklų kraštovaizdį. Ryžių terasos, kurių sienos suformuotos žmonių rankomis iš akmenų ir purvo, atspindi žmogaus ir gamtos harmoniją. Žymiausios Filipinuose – Banaue ryžių terasos.

ryziu-terasos-filipinai.jpg


Čičen Ica, Meksika

Meksikos Jukatano pusiasalyje išlikę majų miesto Čičen Ica griuvėsiai. Čia galima išvysti laiptuotas piramides, šventyklas bei kitas nuo VIII iki XIII a. klestėjusios majų imperijos statinių liekanas. Žymiausias išlikęs statinys – Kukulkano piramidė, atspindinti majų pasaulio suvokimą ir astronomines žinias. Ši laiptuota piramidė turi 365 laiptelius – po vieną kiekvienai metų dienai. Majų astronominės žinios buvo tokios pažangios, kad jie galėjo numatyti saulės užtemimus.

cicen-ica-meksika.jpg


Santa Cruz de Mompox, Kolumbija

Santa Cruz de Mompox senamiestis – vienas iš geriausių išlikusių XVI a. ispanų kolonijų pavyzdžių. Ši kolonija buvo įkurta 1540 m. ir tapo vienu iš labiausiai klestinčių miestų regione dėl patogaus susisiekimo Magdalenos upe. Čia ne tik buvo įsikūrusi karališkoji pinigų kalykla, bet ir vyko prekyba tauriaisiais metalais bei brangakmeniais.

mompox.jpg


Fenikso salynas

Ramiajame vandenyne tarp Havajų ir Fidžio besidriekiantis Fenikso salynas (Phoenix Islands) – įspūdingas beveik nepaliestos gamtos kampelis, kurį sudaro 8 atolai ir du koraliniai rifai, kuriuose aptinkama per 120 rūšių koralų. Čia taip pat stūkso po vandeniu panirę ugnikalniai, o biologinė įvairovė stebina mokslininkus.

fenikso-salos.jpg

 

Borobuduro šventykla, Indonezija

Borobuduras – didžiausia pasaulyje budistų šventykla ir vienas svarbiausių šią religiją išpažįstančių piligrimų centrų. Prieš 1200 metų šventyklos statybai buvo panaudota per 2 milijonus akmenų. Šventyklą puošia per 500 Budos statulų ir apie 3000 bareljefų.

borobuduras.jpg


Petra, Jordanija

Jordanijoje išlikę uolose išskaptuoto miesto liekanos mena galingą civilizaciją, klestėjusią prieš 2000 metų atokioje dykumoje, apsuptoje uolų, kalnų ir tarpeklių. Kadaise nabatėjų sostinė Petra buvo svarbi karavanų, gabenančių prekes tarp Raudonosios ir Negyvosios jūrų, stotelė.

petra.jpg


Tadž Mahalas, Indija

Vienas žymiausių pasaulio statinių, Tadž Mahalas – tai įspūdingas marmuro šedevras Agroje, Indijoje. Šis mauzoliejus kartu yra ir paminklas, išreiškiantis vyro meilę moteriai. Tadžmahalas buvo pastatytas XVII a. mogolų imperatoriaus Šahdžahano, kuris jį skyrė savo mylimos žmonos atminimui.

tadzmahalis-indija.jpg


Didysis Barjerinis rifas

Įspūdingasis koralinis rifas pasižymi ir viena didžiausių biologinių įvairovių pasaulyje. Spalvingasis koralinis rifas driekiasi apie 2000 km netoli Australijos krantų ir yra didžiausia pasaulyje struktūra, suformuota gyvų organizmų. 

didysis-barjerinis-rifas.jpg


Angkoro šventyklos Kambodžoje

Kambodžos Siem Reapo provincijoje, giliai miškuose kyla elegantiški senovinių šventyklų bokšteliai – tai Angkoro archeologinis kompleksas. Angkoras kadaise buvo khmerų civilizacijos sostinė. Angkoro šventyklų ir rūmų kompleksas buvo pastatytas IX-XIII a. Tai yra didžiausias pasaulyje religinių pastatų kompleksas ir svarbiausias Kambodžos turizmo traukos centras.

angkoro-sventykla.jpg


Maču Pikču, Peru

Inkų imperijos palikimas – Maču Pikču – miestas, įkurtas atokioje vietovėje Andų kalnuose. Paslapčių gaubiamo miesto griuvėsiai yra vienas svarbiausių archeologinių kompleksų pasaulyje, išliekantis neįminta mįsle mokslininkams.

macu-pikcu.jpg


Parengta pagal: http://travel.nationalgeographic.com/