Pavojingiausios slidinėjimo trasos Europoje

Autorius: Xteam.lt , 2010, Lapkričio 17d.

Europos slidinėjimo kurortai garsėja ne tik aukštu serviso lygiu, bet ir pačių sudėtingiausių, vadinamųjų „juodų“, trasų gausa. Siūlome susipažinti su pačiomis pavojingiausiomis iš jų.

 

Alpe d’Huez. Prancūzija

Šiame kurorte yra bene garsiausia slidinėjimo trasa pasaulyje – Sarenne. Prasideda ji to paties pavadinimo ledyne ir tęsiasi 16 km. Tiems, kurie pasitiki savo jėgomis ir trokšta adrenalino, siūloma nusileisti šia trasa naktį, šviečiant mėnuliui. Beje, tą daryti be patyrusių instruktorių griežtai draudžiama. 2011 metų balandžio 23 dieną Sarenne trasoje vyks sniego motociklininkų varžybos – Sarenne Snowbike.

 

Val d’Isère. Prancūzija

Bellvarde slėnio rytinėje dalyje yra viena sudėtingiausių pasaulyje greitojo nusileidimo trasų – Face. Jos ilgis yra trys kilometrai, aukščio skirtumas net 972 m, maksimalus nuolydis siekia 62%. Kadaise šioje trasoje treniravosi tris kartus pasaulio slidžių čempionas Jean Claude Killy. Visa slidinėjimo zona jo garbei pavadinta Espace Killy.

 

Val Thorens. Prancūzija

Tarp turistų – tai viena populiariausių slidinėjimo vietų. Nuo Cime de Caron (3230 m) viršukalnės atsiveria nepaprastai didingas ir kvapą gniaužiantis vaizdas į aplinkinius kalnus. Slidinėjimo mėgėjų čia niekuomet nestinga, todėl prie keltuvo nutysta ilgokos eilės. Leistis žemyn galima gausybe stačių ir vingiuotų „raudonų“ bei „juodų“ trasų. Tie, kuriems užtenka jėgų, iš Trijų slėnių gali nusileisti į ketvirtąjį – Orelle. Jiems reikės įveikti „juodą“ super trasą – Pierre Lory, kuri driekiasi nepaprastai stačiu šlaitu. Nemėgstantiems freeride’o, rizikuoti nevertėtų.

slidinejimas4.jpg

 

Chamonix. Prancūzija

Trasa, kuri driekiasi 23 km Montblano apylinkėse, tinkama tik freeride’ui. Ji yra be galo gražiose apylinkėse. Čiuožti čia gali tik labai patyrę slidininkai ar snieglentininkai. Ši trasa yra pačioje Montblano širdyje. Patariama čiuožti tik nedidelėmis grupėmis ir lydint patyrusiems gidams. Jei netrauksite fotoaparato kas penkias minutes, tai trasą galima įveikti per 4-6 valandas.

 

St. Anton. Austrija

Šiame kurorte yra dvi garsios „juodos“ trasos – Kandahar-Galzik ir Kandahar Kapal. Nuo 1928 metų St. Anton kurorte rengiamos super sudėtingos slidinėjimo varžybos – Kandahar-Renner. Jos vyksta kartą per tris metus.

 

Mayrhofen. Austrija

Čia yra pati pavojingiausia trasa Austrijoje, turinti iškalbingą pavadinimą – Harakiri. Tai skamba, kaip iššūkis, kuriam ryžtasi tik drąsiausieji. Nepatyrusiems slidininkams specialistai kategoriškai rekomenduoja nerizikuoti. Ne vienas lengvabūdis labai brangiai sumokėjo už savo avantiūrą. Harakiri trasa tinka išskirtinai tik patyrusiems sportininkams. Kai kuriose jos vietose nuolydis siekia net 78%.

slidinejimas6.jpg

 

Wengen. Austrija

Jungfrau regione esantis kurortas žymus čia vykstančiu Pasaulio slidinėjimo čempionatu- Laubernhorn- Rennen. Jis vyksta to paties pavadinimo „juodoje“ trasoje. Tai pati ilgiausia greituminio nusileidimo trasa. Jos ilgis 4455 m, o aukščio skirtumas svyruoja iki kilometro. Viršutinė trasos dalis gana nesudėtinga. Tačiau sportininkų, pasiekusių pravažiavimą tarp uolų, laukia siurprizas: trasa staiga virsta tikrai „juoda“. Pati sudėtingiausia atkarpa yra visai prieš finišą. Paskutinis nusileidimas yra be galo status ir beveik visuomet apledėjęs.

 

Lenzerheide-Valbella. Šveicarija

Šis slidinėjimo regionas nedidelis. Patyrusiam slidininkui jį pavyks apžiūrėti per keletą dienų. Viena iš garsiausių šio regionų „juodų“ trasų – Silvano Beltrametti, pavadinta garsaus šveicarų slidininko garbei. 2001 metais jis, leisdamasis šia greitumine trasa, patyrė sunkią traumą ir tapo invalidu. 2005 metais prieš pasaulio slidinėjimo čempionatą, trasa buvo nutiesta Parpaner Weisshorn šlaite. Jos ilgis yra 3,5 km, o nuolydis- 66%.

slidinejimas5.jpg

 

Santa Caterina Valfurva. Italija

Kurortas yra šalia Cresta Sobretta kalno, nacionalinio parko ribose. Slidinėti čia rekomenduojama vidutinio lygio slidininkams ir dauguma trasų yra „raudonos“. Patyrusius slidininkus traukia garsiausia Santa Caterina Valfurva aplinkėse „juoda“ slidinėjimo trasa – Cevedale. Joje kasmet vyksta vienas iš Pasaulio slidinėjimo čempionato etapų. Šalia yra ne mažiau dėmesio vertos dar dvi „juodos“ trasos – Bucaneve ir Adler.

 

Kvitfjell. Norvegija

Norvegija garsėja kaip „ramaus“ slidinėjimo šalis. Tačiau trasa Kvitfjell kurorte, įrengta Olimpinės žaidynėms Lilehameryje, turi ne tik „juodos“ pavadinimą- ji yra beveik vertikali. Kvitfjell kasmet vyksta Pasaulio greituminio nusileidimo čempionatas.

logo-xteam.jpg

 

Lankytinos vietos