Plakimosi ir nukryžiavimo ceremonijos – masalas turistams privilioti?

Autorius: AFP-BNS , 2010, Kovo 29d.

Filipinų katalikų vyskupai sekmadienį kritikavo šioje šalyje prieš Velykas vykstančius tradicinius ritualus, per kuriuos žmonės viešai plakasi arba leidžiasi nukryžiuojami.

„Plakimasis yra atgailos forma, praktikuota netgi prieš šimtmečius. Tačiau tai atlikti šiame kontekste yra klaidinga. Tai neturėtų būti prietaringi veiksmai“, – sakoma vyskupų konferencijos atstovo monsinjoro Pedro Quitorio pranešime.

Vyskupas Rolando Tirona, pasauliečių ir šeimos reikalų biuro pirmininkas, pasisakė dar griežčiau, pareiškęs, kad kai kurie žmonės plakasi ir leidžiasi nukryžiuojami, siekdami vien finansinės naudos.

„Tai yra prietaringų įsitikinimų apraiškos, kurios paprastai atliekamos vaikantis pinigų ir dėl turistų, o tai yra visiškai klaidinga“, – vyskupą citavo dienraštis „Manila Bulletin“.

Kai kurie filipiniečiai Didįjį penktadienį viešai plakasi rimbais, kol jų nugaros paplūsta krauju, o kiti leidžiasi prikalami prie kryžių, imituodami Kristaus kančią per renginius, kurie kasmet pritraukia tūkstančius turistų.

Tradiciškai tikima, jog tokie viešai atgailaujančiųjų veiksmai paskatins Dievą išklausyti maldų – pavyzdžiui, išgydyti artimą žmogų. Tačiau daugelis kritikų teigia, jog dabar šis paprotys tapo vien komerciniu šou, skirtu turistams privilioti.

93 mln. gyventojų turinčiuose Filipinuose, kurie anksčiau buvo Ispanijos kolonija, katalikų bendruomenei priklauso apie 75 mln. žmonių.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.