Sidi Bou Said – Tuniso Monmartras

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 05d.

Šiame miestelyje, rodos, egzistuoja tik dvi spalvos – akinamai balta ir dangaus žydrumo melsva. Sniego baltumo namukai su melsvos spalvos arabiško stiliaus pagražinimais – langinėmis, durimis, balkonų papuošimais ir kitomis architektūros detalėmis netgi neatrodo tikroviškai. Greičiau – tarsi nupiešti. Tokių akiai mielų vaizdų galima išvysti Tunise. Nedidelis Sidi Bou Saido miestelis įsikūręs už keliasdešimties kilometrų nuo šios šalies sostinės Tuniso.

Tradiciniai tunisiečių namai, papuošti ryškiaspalviais melsvos spalvos elementais dar labiau išryškėja melsvame vasariško dangaus fone, o žydros spalvos jūra tarsi įrėmina ir taip jau pritrenkiančius vaizdus. 

Keliautojai šį grožį – baltų ir mėlynų spalvų kontrastą – atrado tik 19 a. pabaigoje, kadangi iki tol, iki pat 1820 m. Sidi Bou Saide buvo draudžiama lankytis neišpažįstantiems islamo!

 

9tunisas-sidi-bou-said13.jpg


Nors 20 a. viduryje buvo imtasi iniciatyvos miestelį perstatyti ir pritaikyti turizmui, vis dėlto – ir ačiū Dievui – nuspręsta išsaugoti jo savitumą. Taigi tai, ką matome šiandien – autentiškas ir per šimtmečius nedaug pakitęs vaizdas.

Sidi Bou Saidas neretai vadinamas Tuniso Monmartru, mat nuo seno traukė įvairiausių žanrų menininkus, o ypatingai dailininkus, kurie savo kūriniuose įamžino pasakiškas Sidi Bou Saido spalvas. Tarp žymių menininkų, gyvenusių ir kūrusių Sidi Bou Saide, galima paminėti Colette, Simone de Beauvoir, Henri Matisse, Paul Klee.  Šiandien nemažai turtingų tunisiečių miestelyje turi savo vilas.

 

9tunisas-sidi-bou-said6.jpg


Be abejo, populiarėjantis turizmas daro savo. Dauguma pagrindinių gatvių parduotuvėlių šiandien kimšte prikimštos įvairiausių suvenyrų, o apsukrūs pardavėjai laukia naivių turistų, dar neperpratusių tunisietiškų derybų meno. Tačiau tai netrukdo klaidžiojant baltai mėlynomis miestelio gatvėmis pajusti savitą jo dvasią, grožėtis Tuniso įlanka, atsigerti tikros arabiškos kavos jaukioje kavinukėje ir padaryti nuostabių nuotraukų.

Tik būkite atsargūs – šio miestelio sunku neįsimylėti! 

 

Nuotr. sxc.hu, wikimedia.commons

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

 

Lankytinos vietos