Stiklinė piramidė taps nauju Paryžiaus veidu

Autorius: Elena Germanovič | Meniu.lt , 2010, Spalio 11d.

Ar Eifelio bokštas turės išeiti į pensiją? Tai viena vietų, kurią tiesiog būtina aplankyti atvykus į Paryžių, tačiau jau dabar planuojamos milžiniškos piramidės statybos, kuri taps nauju šio miesto veidu. Šiame pastate veiks biurai, restoranai ir kavinės, parduotuvės, žaliosios erdvės…

Apie 200 metrų pastatas, suprojektuotas Šveicarijos architektūros kompanijos Herzog & de Meuron, papuoš Paryžių jau 2014 metais. 50 aukštų piramidė iškilsianti Prancūzijos sostinės pietuose bus trečias pagal aukštį pastatas po Eifelio ir Montparnaso bokšto. Piramidę sudarys įvairaus dydžio kubai, kurių dalis bus užstiklinta, o dalis suprojektuota su terasomis į Paryžių. Šis pastatas yra pirmas iš šešių planuojamų pastatyti po to, kai Paryžiuje atšauktas draudimas statyti aukštensnius nei 37 metrų pastatus.

Piramidės pagrindą sudaro stačiakampis. Tokia forma palengvins vėjo ir saulės energijos pasisavinimą, o taip pat neužgoš gretimų pastatų ir neatims iš jų saulės šviesos. Piramidės viduje planuojama 88 tūkstančiai kvadratinių metrų skirti biurams, tuo tarpu pirmame aukšte ir žemutinėje pastato dalyje planuojamos parduotuvės bei restoranai.

Šiaurinėje pastato dalyje veiks panoraminis liftas, kuris leis pakilti į pastato viršų ir pakeliui pasigrožėti Eifelio bokštu. Piramidės viršuje bus įrengta terasa. Architektai vadina pastatą vertikaliu miestu, kadangi piramidę vertikaliai bei horizontaliai kerta komunikacijos. Šalia įvairaus greičio liftų planuojami takai pėstiesiems.

Šių ir kitų architektų vizijos inspiruos Didžiojo Paryžiaus projektą, kurio pagalba siekiama nuo 2012 iki 2030 metų modernizuoti Paryžių. Tikėkimės, kad šios naujos erdvės miestui suteiks dar daugiau žavesio.

meniu-logo.gif