Šv.Valentino relikvijos saugomos Dublino bažnyčioje

Autorius: AFP-BNS , 2010, Vasario 11d.

Romantikai visame pasaulyje ruošiasi sutikti nemarios meilės šventę – Šv.Valentino dieną, kuri bus ypatinga vienai Dublino bažnyčiai, saugančiai šio įsimylėjėlių globėjo relikvijas.


Manoma, kad Šv.Valentinas buvo senovės Romos kunigas, kuris trečiame amžiuje buvo nubaustas mirtimi, nes tuokdavo tuo metu persekiotų krikščionių poras. Po egzekucijos jis buvo palaidotas Romoje.


1835 metais airių karmelitas kunigas Johnas Sprattas įgijo didelę popiežiaus Grigaliaus XVI malonę, todėl jam buvo leista perkelti Šv.Valentino palaikus į savo parapijos bažnyčią. Šiuo metu Dubline esanti Vaitfrajarso gatvės karmelitų bažnyčia ruošiasi vasario 14 dieną minimai įsimylėjėlių dienai, tačiau pageidauja, kad jų globėjas būtų prisimenamas ne kartą per metus.


„XIX amžiaus pradžioje neretai pasitaikydavo, kad relikvijas iš Romos katakombų būdavo leidžiama perkelti į bažnyčias įvairiose pasaulio vietose, – kunigas karmelitas Chrisas Crowley sakė naujienų agentūrai AFP. – Taigi Valentinas yra su mumis, o mes džiaugiamės, kad jį turime.“


Iš tiesų Šv.Valentino relikvijų saugojimo vieta buvo užmiršta ilgiau nei šimtmetį, kol praėjusio amžiaus 6-ame dešimtmetyje Vaitfrajerso gatvės bažnyčioje jo garbei buvo pastatyta koplyčia ir statula. Bažnyčioje esančioje specialioje knygoje žmonės gali užrašyti savo troškimus, kad įsimylėjėlių globėjas juos išpildytų, o daugybė vietos gyventojų ir atvykėlių taip pat ateina melstis, kad jų meilė neliktų be atsako.


„Dievas man yra kažką numatąs, tačiau aš jo dar nesutikau. Taigi, tikiuosi, kad Šv.Valentinas man padės jį surasti“, – sakė viena maldininkė. Kita pridūrė: „Mes meldėmės, kad surastume tinkamą vyrą. Tikiu, kad būsiu suvesta su juo, kai ateis tinkamas laikas.“


Šv.Valentino diena, kuri bus minima sekmadienį, tapo pasauline švente, taip pat dideliu verslu. Įsimylėjėliai savo išrinktuosius stengiasi pamaloninti gėlėmis, šokoladu, romantiškomis vakarienėmis ar kelionėmis, aistringais meilės prisipažinimais ar vedybų pasiūlymais – dažnai negailėdami jokių išlaidų.


Daugelis verslininkų tuo mielai naudojasi: Jungtiniuose Arabų Emyratuose vienas viešbutis siūlo septynių dienų romantišką viešnagę siūlo praleisti už milijoną dolerių.


Tačiau Dublino bažnyčios kunigai pageidauja, kad įsimylėjėlių globėjo dienos netemdytų atgrasus vertelgiškumas, todėl Šv.Valentino suvenyrų prekybą stengiamasi išlaikyti sveiko proto ribose. „Mes norime pabrėžti, kad svarbi ne vien „Valentino diena“. Tai sumenkintų šio šventojo reikšmę“, – sakė kunigas karmelitas Davidas Weakliamas.

 


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.