Tarp baisiausių pasaulio viešbučių – karo uosto kalėjimas Liepojoje

Autorius: Indrė Vainalavičiūtė | Alfa.lt , 2010, Birželio 16d.

Jei norėtumėte pernakvoti viename baisiausių pasaulio viešbučių, jums tikrai nereiktų belstis į kitą Žemės rutulio pusę. Trečiuoju pagal šiurpumą tituluojamas viešbutis yra kaimyninėje Latvijoje, Liepojos mieste. Ši milžiniškus nusikaltimus žmogiškumui menanti vieta mažai nusileidžia tokiems šiurpumo „lyderiams“ kaip nakvynė saloje, kurią naktį užlieja vanduo.

Buvusiame karo uosto kalėjime buvo kalinami ir „perauklėjami“ kareiviai ir aukšti armijos pareigūnai. Jų kalėjimo sąlygas galima prilyginti koncentracijų stovyklų rėžimui, mat žiemą temperatūrą kalėjimo koridoriuose siekdavo vos keletą laipsnių, o keturių kvadratinių metrų kamerose kalėdavo net keliasdešimt žmonių. Patekę į šią įstaigą patirdavo ne tik baisų fizinį, bet ir psichologinį smurtą – nemigos paros, karceris, alinančios rikiuotės lauke spaudžiant speigui.

Vienas geriausių pavyzdžių, atspindinčių kalėjimo gyvenimą buvo kalinių maitinimas. Kadangi į šią įstaigą patekdavo kareiviai, kurie atlikę bausmę privalėjo grįžti į fronto linijas, administracija negalėjo jų marinti badu, tačiau galiojo viena taisyklė – pavalgyti reikia vos per dešimt minučių, bet niekas nesidomėjo faktu, jog vien maisto išdalijimas kalintiems trunka kur kas ilgiau. „Atsisakiusiems“ pietauti grėsė rimtesni „paskatinimai“ – alinantys darbai, karceris.

Karo uosto kalėjimas Liepojoje yra vienintelis turistams atviras kalėjimas Europoje, pradėjęs veikti daugiau nei prieš šimtmetį ir į savo istoriją galintis įrašyti „pasididžiavimo“ vertą faktą, jog iš jo niekas nėra pabėgęs.

Istorijos mylėtojai čia ras sukauptą įvairaus karinio arsenalo ekspoziciją, išalkusius karo uosto kalėjimo šeimininkai pavaišins tikra tarybine vakariene, o trokštantys ypač ekstremalių pojūčių, gali naktį praleisti vienoje kalėjimo kamerų. Toks „malonumas“ jums kainuotų 5-8 latus.

Šiuo kalėjimu ypač domisi ekstremalių pojūčių mėgėjai, mat čia siūloma išbandyti savo jėgas SSRS sąlygomis ir bandyti pabėgti iš šio kalėjimo, savo kailiu išbandyti parą armijoje ar sudalyvauti tikrose karinėse pratybose.

 

Taip pat skaitykite:

Top 10: istorinės vietos, kurias privalai nufotografuoti per gyvenimą

Poilsis Latvijos gamtoje