Vokietijos miestai kviečia į tradicines Kalėdines muges

Autorius: Kelionių manija , 2010, Lapkričio 04d.

Turbūt nėra kitos tokios valstybės, kur Kalėdinių mugių tradicija būtų puoselėjama taip, kaip Vokietijoje. Miestų ir miestelių aikštės Kalėdų laikotarpiu čia pasipuošia kalėdine atributika, o kioskeliai prisipildo kalėdinių gėrybių bei šventinės nuotaikos. Kalėdų laikotarpiu pagrindinės miestų aikštės pakvimpa kepintais kaštainiais, keptais riešutais, tradiciniais pyragaičiais, karštu obuolių ar tradiciniu vynu – kiekvienas miestas ir miestelis turi savitas tradicijas.

Paprastai Kalėdinės mugės prasideda jau lapkričio pabaigoje, tad apžvelgiame keletą žymiausių mugių Vokietijoje – bent kartą gyvenime tiesiog būtina čia apsilankyti!

 

Hamburgas

Kalėdinės mugės Hamburge šiemet prasidės lapkričio 22 d. ir truks 6 savaites. Mieste bus rengiama net 12 Kalėdinių mugių – kiekviena iš jų turės savo temą/akcentą. Pagrindinė mugė tradiciškai vyks Rotušės aikštėje.

 

Brėmenas

Nuo lapkričio 25 d. iki gruodžio 23 d. vyksianti Brėmeno Kalėdinė mugė lankytojus kviečia į Turgaus aikštę ir Vėzerio pakrantę. Brėmeno Kalėdinės mugės rengėjai lankytojams žada ne tik kalėdines atrakcijas, bet ir galimybę sugrįžti į viduramžių laikus, kuomet miestas priklausė Hanzos pirklių sąjungai. Mugėje bus demonstruojami ne tik amatininkų dirbiniai, bet ir pats gamybos procesas. Aplink rotušę planuojama pastatyti per 170 kioskelių, kuriuose bus galima įsigyti kalėdinių suvenyrų.

 

Frankfurtas prie Maino

Išskirtinis Frankfurto prie Maino Kalėdinės mugės akcentas – karštas obuolių vynas. Tai tradicinis šio miesto žiemos gėrimas. Senojoje rotušėje galima įsigyti menininkų dirbinių.

 

Diuseldorfas

Kalėdinė mugė Diuselforfe šiemet prasidės lapkričio 18 d. ir truks iki gruodžio 23 d. Mugė bus rengiama 6 miesto vietose. Planuojama, jog šiemet miesto aikštėse ir gatvėse bus įrengta per 200 kalėdinių kioskelių.

 

Berlynas

Kalėdinė mugė Berlyne vyks visą Advento laikotarpį – pagrindinė šventės vieta bus Unter den Linden alėja, kuri tradiciškai pasipuoš tūkstančiais kalėdinių lempučių. Be to, Potsdamo aikštėje jau nuo lapkričio pradžios planuojama įrengti jau tradiciniu tapusį „Žiemos pasaulį“. Tai – čiuožykla po atviru dangumi, mobili rogučių trasa ir kitos žiemos atrakcijos.

 

Miunchenas

Miesto centrinėje Marijos aikštėje planuojama įrengti per 150 kalėdinių kioskelių, be to, Kalėdinės mugės šurmuliuos ir kitose miesto vietose.

 

Taip pat skaitykite:

Geriausios Kalėdinės mugės Europoje