Edita Mildažytė: „Kad ir kur važiuočiau, visada ieškau Lietuvos“

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Gegužės 10d.

Pristatant Editą Mildažytę, galima jai priskirti daugybę pareigų – žurnalistė, TV laidų ir renginių vedėja, labdaros renginių organizatorė, tačiau šį kartą pristatysiu ją kaip neseniai išleistos knygos „Pasimatymas su Lietuva“ autorę.

Praėjusią savaitę, vos grįžusi iš kelionės po Stambulą ir besiruošianti keliauti į Kanadą, E.Mildažytė užsuko į Neries regioninį parką, kur dalyvavo spaudos konferencijoje „Didysis žygis po Baltijos šalis“.

„Kad ir kur važiuočiau, visada ieškau Lietuvos. Kai važiuoju į Estiją, irgi ieškau Lietuvos, kai važiuoju į Latviją, net žinau, kur ją rasti. Dabar darosi madinga keliauti po savo kraštą ir aš tuo labai džiaugiuosi“, – tautiečiais, atrandančiais Lietuvą, džiaugėsi knygos autorė.

Moteris taip pat prisipažino nesuprantanti žmonių aimanų, kuomet jie guodžiasi, kad niekada nėra buvę Egipte. E.Mildažytė prisipažįsta taip pat ten nebuvusi. Nesilankė ji ir Kretoje. „Mes visi daug kur nebuvę, bet juk iki Kretingos galima nuvažiuoti. Iki jos galima net nueiti pėsčiomis, jeigu užsispiri. O nuvažiuoti dviračiu užtrunka vieną dieną. Jei atidžiai pasižiūrėtume į tai, ką turime aplink save, to visiškai pakaktų, kaip dvasinio pamato“, – neabejojo moteris.

Žinoma, E.Mildažytė neneigė, kad labai smagu pažinti egzotiškus kraštus, tačiau teigė, kad Lietuva, Latvija ir Estija yra lygiai tokios pačios egzotiškos šalys tiems, kurie atvažiuoja iš toli. „Bet net nebūtinai iš labai toli. Pakanka, kad atvažiuotų iš Ukrainos ar Rusijos. Man pačiai, kai Latvijoje nusileidžiu iš kokios nors Moldovos, rodosi, kad atskridau į pačią tikriausią Europą, kokia tik gali būti“, – Baltijos šalis gyrė žinoma žurnalistė.

Kiekvieną kartą, kai aplinkiniai aimanuoja, kaip viskas yra sunku, kaip jie vieno ar kito dalyko neturi, E.Mildažytė sako, kad reikia lygintis ne su tomis šalimis, kurios visą gyvenimą buvo laisvos ir diktavo madas senajam žemynui. Pasak knygos „Pasimatymas su Lietuva“ autorės, reikia lygintis su tomis pačiomis šalimis, kurios gyveno priespaudoje.

„Na, kalbant apie estus, tai aš gal šiek tiek jiems pavydžiu, nes jie labai išradingai moka reklamuoti savo kraštą. Per paskutinį mėnesį per „Discovery“ kanalą mačiau tris filmus apie Estiją. Todėl gal ir mums reikėtų įdėti daugiau pinigų, bet ištransliuoti informaciją tais kanalais, kuriais ji yra pasiekiama“, – patarimų mūsų turizmo srityje dirbantiems specialistams negailėjo E.Mildažytė.


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.