Europą apkeliavę broliai iš Meksikos: „Žmonės Lietuvoje šiltesni net už kai kuriuos pietiečius“ (II)

Tęsiame dviejų brolių iš Meksikos pasakojimą apie nuotaikingą kelionę po Europą.

Pirmąją interviu dalį skaitykite čia

 

Ar teko išgyventi sunkių akimirkų taip staiga patekus į visiškai kitą aplinką ir kultūrą? 

Miguelis: Iš pradžių buvo sunku prisitaikyti prie naujojo gyvenimo būdo, nes tai gerokai skiriasi nuo įprastų atostogų. Dar būdamas Meksike daug kartų sakiau, kad neturiu laiko daryti vieną ar kitą dalyką ir staiga gavau visą reikiamą laiką, kad galėčiau daryti tai, ką noriu. Mane tai netgi šiek tiek išgąsdino, tačiau aš pradėjau po truputį kurti savo keliautojo gyvenimą. Keliaudamas gali susidurti su vienatvės jausmu, veiklos trūkumu, neturėjome žmonių, su kuriais gali atvirai ir iš širdies pasikalbėti, tačiau patikėkite manimi – galiausiai visa tai nublanksta prieš kelionės metu patirtas nuostabias akimirkas. 

Edgaras: Manau, kad sunkiausia man buvo Lietuvoje, nes čia buvo vos keli laipsniai šilumos ir aš peršalau. Tokia oro temperatūra meksikiečiams yra ne juokai. Kitas sunkus dalykas buvo keliavimas vienam. Kartais, kai žiūrėdavau į puikius statinius ar nuostabią gamtą, norėjosi su kažkuo pasidalyti emocijomis. Tvirtai tikiu, kad viskas yra daug geriau, jei šalia yra kitas žmogus. (Šypsosi.) 

 

Kiek šalių jau aplankėte ir kurios paliko įspūdį ilgam?

Miguelis: Aš jau apkeliavau Olandiją, Belgiją, Prancūziją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją, Lenkiją, Austriją, Kroatiją, Bosniją ir Hercegoviną, Serbiją, Rumuniją, Bulgariją, Lietuvą, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Portugaliją ir Ispaniją. 

Man labiausiai įsiminė Vengrija, nes joje sutikau merginą, kurią pamilau. Kroatija įsiminė dėl čia susirastų puikių draugų, Ispanija – dėl tam tikra prasme persipynusios mūsų šalių istorijos, Vokietija – dėl nuostabios atmosferos, kurią jutau Berlyne, ir dėl to, kad jie sugeba išgyventi juos ištikusias tragedijas, Bosnija ir Hercegovina – dėl vis dar matomos ir jaučiamos jų istorijos Sarajeve.  

Edgaras: Per tris su puse mėnesio aš aplankiau keturiolika šalių: Prancūziją, Kroatiją, Bosniją ir Hercegoviną, Vengriją, Serbiją, Rumuniją, Bulgariją, Graikiją, Italiją, Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją, Belgiją ir Didžiąją Britaniją. Jei atvirai, kiekviena iš jų man paliko neišdildomą įspūdį, tačiau gerai pagalvojus turbūt labiausiai įsiminė Bosnija ir Hercegovina. Šalies istorija šokiravo, mat iki šiol gatvėse matyti kulkų paliktos žymės. Sukrėtė ir apsilankymas tunelyje, kurį jie pastatė, jei reiktų staiga bėgti nuo priešų, o kur dar įvairūs faktai, vaizdo įrašai su karo vaizdais… Jie, paklausti, ar nejaučia pykčio ir nuoskaudos savo priešams, tik nusišypso ir patikina, kad tikrai ne. Dieve, tai neįtikėtina ir kelia susižavėjimą. 

Aš taip pat niekada nepamiršiu Berlyno, kuris man pasirodė keisčiausias miestas, kokiame esu buvęs, tačiau jis man labai patiko. Berlynas didelis, ramus, čia nėra per daug automobilių, galima sutikti daug iš kitų šalių atvykusių žmonių ir čia, kaip ir sakė aplinkiniai, tikrai jaučiasi laisvė.  

Taip pat patiko ir Rumunija, jos seni ir gražūs miestai, kuriuos įsimylėjau. Tai viena iš mėgstamiausių mano vietų. Kroatija buvo ypatinga savo paplūdimiais, gamta, oru ir žmonėmis, kuriuos ten sutikome. Visuomet prisiminsiu mūsų hostelį Šibenike, kur sutikome tave, Astra. (Šypsosi.) 

 

1kelione-bosnija-.jpg 

Bosnija 

 

Jūs taip pat lankėtės ir Lietuvoje. Žinau, kad neturėjote laiko giliai patyrinėti mūsų šalį, tačiau, kokį įspūdį ji jums paliko?

Miguelis: Mane nustebino, kad ši šalis tokia šalta, tačiau žmonės tokie šilti ir nuoširdūs. Buvau tikrai sužavėtas, kokie visi buvo mums draugiški ir malonūs, netgi labiau nei kai kuriose pietų šalyse. Vilnius man yra labai mielas miestas, su daug skanaus maisto ir gražių bei draugiškų moterų. Esu tikras, aš čia dar grįšiu. (Šypsosi.)

Edgaras: Tiesą sakant, tokios Lietuvos ir aš nesitikėjau… Žmonės buvo tikrai labai draugiški ir šilti, merginos, prižiūrinčios hostelį buvo labai paslaugios, tie, kurių gatvėje klausėme, kur mums eiti, buvo malonūs, netgi taksi vairuotojas buvo šaunus. Tikėjausi, kad žmonės bus šaltesni, tačiau, mano nuostabai, viskas buvo priešingai. 

 

Kurios istorijos, nutikusios kelionėje, jums dabar atrodo smagiausios?

Miguelis: Na, tokie nutikimai, kaip mūsų su broliu juoko priepuolis viduryje Sofijos kavinės, pagyvenusių damų juokas iš mano visur Balkanuose dėvėto sombrero, naktinė grupės girtų bosnių serenada po langais ar jūsų, mielos merginos, privertimas mus su broliu Šibenike gaminti lietuvišką vakarienę, ar bent jau padėti tai daryti, tikrai yra geriausios kelionės istorijos. (Juokiasi.)

Edgaras: Tokių istorijų buvo tikrai daug, tačiau buvo juokinga, kad mus laikė egzotiškais. (Juokiasi.) Štai Bosnijoje ir Hercegovinoje nepažįstami žmonės gatvėje stojo ir prašė su mumis nusifotografuoti, nes jie nėra matę rudos spalvos žmonių. Kai vaikščiodavome pamatydavome, kad žmonės žiūri į mus ir šypsosi, juolab, kai pasakome, kad esame meksikiečiai. Tačiau keisčiausia patirtis buvo Italijoje. 

Mano skrydis į Lietuvą buvo iš Italijos. Nusipirkau bilietą iš Milano į Vilnių. Juk logiška, jei skrydis iš Milano, turi vykti į Milaną, taip? Tai štai aš pradėjau ieškoti, kur apsistoti Milane, tuo metu jau jaučiau pirmuosius peršalimo simptomus, tačiau hosteliai, į kuriuos skambinau, neturėjo laisvų kambarių. Nusprendžiau, kad viešbučio pasiieškosiu tiesiog eidamas gatve. Jau buvo dešimta valanda vakaro, visai neturėjau jėgų. Pusiaukelėje pamačiau mažą hostelį „Sunrise“, priėmiau tai kaip ženklą ir nuėjau į jį. Darbuotoja paklausė, ar aš jau turiu lėktuvo bilietą ir koks mano skrydis. Tada ji paklausė iš kurio oro uosto. O Dieve, negi jūs Milane turite du oro uostus? Pasirodo, mano lėktuvas turėjo pakilti iš Bergamo oro uosto, kuris yra valanda kelio nuo Milano. Taip, žinau, aš buvau kvailas, kad nepasižiūrėjau atidžiau į savo bilietą, tačiau ta mergina išgelbėjo man gyvybę. Ji kelis kartus paskambino ir pasakė, kad autobusas į oro uostą išvyksta pusę penkių ryto. Ji man viską paaiškino bei užsakė taksi. Jei aš būčiau apsistojęs kituose hosteliuose, aš tikrai būčiau pražiopsojęs savo skrydį. (Juokiasi.)  

 

Edgarai, tu jau grįžai į Meksiką, o štai tu, Migueli, vis dar keliauji. Kur tave atvedė ši kelionė? 

Tai labai geras klausimas. (Juokiasi.) Aš grįžau atgal į Vengriją, nes viena mergina pavogė mano širdį, o be šios aš negaliu keliauti, tad nusprendžiau bent jau iki gruodžio pabaigos likti čia, šalia jos, o vėliau nežinau, kaip viskas susiklostys. Tačiau bent jau dabar aš esu čia, Vengrijoje. (Šypsosi.)

 

Daugelis žmonių įsitikinę, kad keliavimas yra brangus malonumas. Ypač, jei tai trunka ilgai. Ar tai tiesa? Kaip jūs sugebėjote keliauti ir neišleisti kalno pinigų?

Miguelis: Nepatyrimas ir žinių stoka kainuoja nemažai pinigų, o tai buvo pirma tokia kelionė, į kurią leidausi. Jos metu išleidau apie dvylika tūkstančių eurų, bet esu tikras, kad keliaudamas antrą kartą išleisčiau pusę šios sumos ar net mažiau. Galite apsilankyti Covoiturage.com puslapyje, kur galima rasti pigesnį transportą po Europą, o štai Kroatijoje galima lengvai susistabdyti pakeleivingą automobilį. Gana pigus būdas yra keliauti autobusu, tuomet galima sustoti mažuose miesteliuose ir apsistoti pas vietinius. „Couchsurfing“ taip pat labai naudingas puslapis, o štai kai kuriuose hosteliuose už nakvynę ir maistą galima atsimokėti darbu. 

 

Valgyti stenkitės kuo toliau nuo turistinių vietų bei gaminkite maistą hosteliuose. Tačiau geriausias patarimas – būkite draugiški ir socialūs, bendraukite su daugybe žmonių ir jie jums tikrai padės. 

Edgaras: Laimei, mane brolis išmokė daug triukų, kaip sutaupyti pinigų keliaujant. Jis parodė interneto puslapius, kur galima ieškoti pigios nakvynės, kur galima rasti nemokamas ekskursijas bei patarė geriau pirkti maistą, nei valgyti restoranuose. Tikrai galima keliauti neturint daugybės pinigų, tačiau kaip tai padaryti išmokstama jau esant kelyje. 

1eurotripas1.jpg 

Nuotraukos iš Muguelio ir Edgaro asm. archyvo 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai