Mergina, užtikrintą rytojų iškeitusi į pasaulio pažinimą

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2011, Gruodžio 08d.

Vieną dieną Toronte gyvenusi Lily Leung (29) nusprendė, kad užtenka sėdėti biure nuo ryto iki vakaro, taupyti tam, kad, kaip ir kiekvienas, nusipirktų namus. Mergina norėjo pažinti ir atrasti save, užbaigti pradėtus darbus ir pamatyti pasaulį savo, o ne televizijos operatorių ar fotografų akimis. Ketverių metų santaupas Lily iškeitė į metus trunkančią kelionę po pasaulį ir tikina, kad šis nuotykis ją pakeitė visiems laikams.

 

Metei gerai apmokamą finansinį darbą ir išvykai į kelionę aplink pasaulį. Kodėl?

Keliavimas be konkrečių laiko limitų visuomet buvo mano svajonė. Aš atostogaudavau dvi ar tris savaites, tačiau kiekvienų atostogų pabaigoje norėdavau pasilikti ilgesniam laikui. Daryti karjeros pertrauką Šiaurės Amerikoje yra gana neįprasta, todėl tai buvo sunkus pasirinkimas. Tačiau jaučiau, kad tai pats tinkamiausias laikas ištyrinėti savo norus ir pamatyti pasaulį. 

 

Kaip ruošeisi šiam nuotykiai – kaip planavai kelionę, kokias šalis aplankysi ir tiesiog, kaip planavai kelionės finansus?

Pradinis planas buvo keliauti penkis mėnesius ir aplankyti Indiją, Pietų Aziją, Australiją/Naująją Zelandiją ir grįžti namo. Tačiau kai buvau Pietų Azijoje pajaučiau, kad negaliu grįžti namo, todėl patraukiau priešinga kryptimi į Turkiją ir praleidau penkis mėnesius Europoje.

Kelionės metu gyvenu iš asmeninių santaupų, kurias kaupiau ketverius metus dirbdama ir taip pat kelionės metu dirbu laisvai samdomus darbus.

Turėjau planą, kur keliausiu išvykusi iš namų ir džiaugiuosi, kad palikau juos dėl pokyčių. Neįsivaizduoju, kaip būčiau galėjusi netęsti savo kelionės.

 

1white-desert---chicken-mushroom-rock-formation---lily.jpg

Baltoji dykuma, Egiptas

 

Ar turėjai baimių ar abejonių prieš priimdama šį gyvenimo iššūkį?

Viena didžiausių mano baimių buvo, ką žmonės pagalvos apie mano pasirinkimą. Bijojau, kad mano kolegos ir draugai galvos apie mane mažiau, jei mesiu darbą. Daugelis žmonių, kuriuos pažinojau, dirbo tam, kad galėtų pasiekti savo finansinius tikslus, pavyzdžiui, nusipirkti butą, o tuo tarpu aš netaupiau namams, o leidau pinigus.

Taip pat bijojau pirmą kartą keliauti viena, ypač bijojau, kad pasiilgsiu namų arba pasijusiu vieniša, todėl, kad tai pirmas kartas, kai tokias šventes, kaip šv. Kalėdos ir Naujieji metai, aš praleidau toli nuo namų.

Nepaisant nerimo, giliai viduje žinojau, kad susitvarkysiu. Todėl ir išvykau.

 

Kaip reagavo tavo draugai, šeima ir kolegos? Ar jie palaikė tavo sumanymą, ar galvojo, jog kvaištelėjai?

Aš išgirdau begalę aplinkinių nuomonių. Kai kurie klausė, koks viso to tikslas, kai kurie sveikino su drąsiu gyvenimo šuoliu. Daryti neriboto laiko pertrauką Šiaurės Amerikoje nėra normalu, todėl daugelis net nežino, ką pasakyti. Nepaisant to, galiausiai man nerūpėjo žmonių nuomonė, todėl, kad bet kuriuo atveju ketinau išvykti.

 

1lily-leung-jumping-chiang-mai-thailand.jpg

Čiang Majus, Tailandas

 

Tad kur dabar esi ir ką veiki, išgyveni ir kuo mėgaujiesi?

Aš ką tik atšvenčiau vienerių metų kelionės jubiliejų Tailande ir negaliu įsivaizduoti, kokį kitą sprendimą galėjau priimti, jei ne keliauti. Aš jaučiuosi dėkinga už galimybę patirti tiek daug mūsų nuostabaus pasaulio. Tiek daug šalių pasirodė visiškai kitokios, nei girdėjau iš žiniasklaidos. Man atsivėrė akys, nes daugelis vietų ir žmonių yra draugiškesni nei mus vertė tikėti žiniasklaida.

 

Kur pradėjai savo kelionę ir kokias vietas aplankei?

Kelionę pradėjau su nedidele turistų grupe Indijoje, tai buvo tarsi pasiruošimas keliauti vienai. Tuomet keturis mėnesius keliavau po Pietryčių Aziją, prieš tai aplankydama Turkiją ir penkis mėnesius praleidusi Europoje. O dabar esu Tailande.

Keletas svarbiausių dalykų, kuriuos aplankiau, yra daugeliui keliautojų privalomi objektai – Taj Mahalas Indijoje, Angkor Wat Kambodžoje, piramidės ir Petra Jordanijoje. Atlikau dešimties dienų meditacijos kursą, kurio metu reikia tylėti, mokiausi nardyti Tailande ir traukiniu apkeliavau 15 Europos šalių.

 

1lily-copenhagen.jpg

Kopenhaga, Danija

 

Ką tau davė ši kelionė? Kaip ji pakeitė tave?

Didžiausia pamoka, kurią išmokau, yra ta, kad pasaulis labai skiriasi nuo to, kurį mums pateikia žiniasklaida. Dažniausiai mes girdime negatyvius dalykus apie kitas šalis, todėl tikime, kad pasaulis priešiškas ir agresyvus.

Keliavimas leido man pamatyti daugybę vietų, kurių aš bijojau. Dabar aš atviresnio mąstymo ir skeptiškiau vertinu tai, ką skaitau ar girdžiu.

 

Koks buvo labiausiai įsimintas dalykas tavo kelionėje?

Kartą dideliu akmeniniu tiltu ėjau į vieną iš Angkor Wat šventyklų, kai didžiulis būrys drugelių pradėjo skraidyti aplink mane. Tuomet pažvelgiau į dangų, išgirdau netoliese čiulbančius paukščius ir nuo šalimais esančių aukštų medžių ėmė kristi lapai. Dar kartą pažvelgiau į dangų, ramiai atsistojau ir jaučiausi, lyg būčiau kitame pasaulyje, o laikas būtų sustojęs. Tai buvo įsimintiniausias dalykas.

O baisiausia buvo mano pirmoji naktis Indijoje. Taksi vairuotojas pasiklydo važiuodamas iš oro uosto į viešbutį. Kelionė, kuri turėjo trukti 45 minutes, peraugo į valandą. Mes važiavome visiškai tamsiais keliais, aplink mačiau tiesiog gatvėje ant prekių vežimėlių miegančius žmonės. Laimei, vairuotojas rado mano viešbutį ir aš nusiraminau, kad jis nebandė manęs pagrobti.

 

1romania-1st-class-train-lily-leung-2.jpg

Traukinyje, Rumunija

 

Kur keliausi toliau?

Skrisiu namo į Torontą švęsti šv. Kalėdų.

 

Ar jau sugalvojai, ką veiksi kai baigsis šis tavo nuotykis? Ar galėsi būti tuo pačiu žmogumi, kokia buvai prieš kelionę?

Kol kas nenusprendžiau, ką darysiu po kelionės, bet per šiuos metus užaugau kaip žmogus ir niekas nebebus taip pat, kaip buvo anksčiau.

Ir paskutinis, bet vienas iš svarbiausių klausimų. Ką pasakytum ar patartum žmogui, kuris nori patirti tokį nuotykį, bet turi daug baimių?

Panaudokite savo baimes kaip kompasą į asmenybės augimą. Jei jus gąsdina idėja kažką daryti, štai geriausias kelias įveikti baimes ir abejones:

  1. Įsivaizduokite patį blogiausią scenarijų ir sugalvokite, kaip galėtumėte jį sušvelninti.
  2. Lėtai judėkite savo tikslo link. Jei bijote keliauti vienas į užsienį, pasipraktikuokite keliaudamas vienas savaitgaliui į netolimą miestą ar išmėginkite kitas pramogas vienas. Pavyzdžiui, vienas pavakarieniaukite ar nueikite į kiną.
  3. Pradėkite taupyti pinigus ir atsikratykite visko, kas jums nereikalinga. Net jei nežinote, kada ir kur norite keliauti, niekada ne per anksti pradėti kaupti kelionės biudžetą. Kuo labiau susispausite dabar, tuo mažiau tai jus atitrauks nuo tikslo.

 

1Lily-Leung.jpg 

Nuotraukos iš Lily asmeninio archyvo

Daugiau Lily nuotykių rasite jos asmeniniame blog'e

 

Taip pat skaitykite:

Vienas toks Pablo ir jo gyvenimo knygelė

Aš, kitas aš ir dvi kuprinės: 12 mėnesių Pietų Amerikoje

Nekeliautojai Katja ir Augustas – už pasaulį be etikečių

 


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.