Latvija iš paukščio skrydžio: švyturiai ir apžvalgos aikštelės

Autorius: Kelionių manija , 2015, Gegužės 13d.

Kai atšyla oras, norisi traukti į gamtą, norisi laisvės ir erdvės. Tad keliaudami po Latviją nepraleiskite progos pasigrožėti ir žaliosiomis šios kaimyninės šalies panoramomis. Keletas idėjų žemiau.

 

Turaidos pilies bokštas

Žalumos pliūpsnis garantuotas ketinantiems pasidairyti nuo raudonų Turaidos pilies bokštų, nes būtent čia visu grožiu atsiveria žaliasis Gaujos upės slėnis, pramintas „latviškąja Šveicarija“. Turaidos viduramžių pilis iškilo 13 amžiuje. 

 

Senoji Siguldos pilis

Na, o jei norite pasigrožėti pačios Turaidos pilies, skęstančios žalumoje, vaizdu iš toliau, tuomet traukite link Senosios Siguldos pilies, nuo kurios griuvėsių Gaujos upės slėnį apžvelgsite iš kitos pusės. Viduramžiais iškilusi Livonijos ordino pilis nebuvo atstatyta, atkurtas tik vienas iš jos bokštų. 

 

Daugiau apie Siguldą  

Ovišų švyturys

Baltijos pakrantėje 1814 m. iškilęs švyturys – vienas seniausių Latvijoje, tebeveikiantis iki šių dienų. 38 metrų aukščio švyturys stūkso už kelių dešimčių kilometrų nuo populiaraus Ventspilio kurorto. Nuo švyturio viršaus atsiveria puiki Baltijos jūros panorama ir aplinkinių miškų žaluma. 

Daugiau apie Ventspilį  

 

Šlyterės švyturys

Šis švyturys (Slīteres bāka) buvo pastatytas 19 a. viduryje ir yra antrasis seniausias Latvijoje. Vis tik, šioje vietoje, manoma jau ir anksčiau būta švyturio, o taip pat yra įrodymų, kad kadaise tai galėjo būti šventa pagonių vieta. Švyturys yra Slyterės nacionalinio parko ribose, tad ir apylinkių vaizdai yra kerintys.  

 

Užavos švyturys

1879 m. iškilęs Užavos švyturys stūkso ant aukštos smėlio kopos, tad nuo čia įspūdingai atsiveria putojanti jūra ir vingiuota kranto linija. Pats švyturys yra 19 m aukščio ir stūkso į pietus nuo Ventspilio.

 

uzava-svyturys.jpg 

 

Kamparkalnio bokštas

Ant aukštos (175 m) Kamparkalnio kalvos neseniai iškilo medinis apžvalgos bokštas. Nuo 28 m aukščio bokšto viršūnės atsiveria žaliomis kalvomis banguojančių Talsi apylinkių vaizdas. 

 

Vasargeliski apžvalgos bokštas

Latvijos rytinėje dalyje, Kraslavos krašte esantis Vasargeliski apžvalgos bokštas apdovanoja kerinčiu Dauguvos upės kilpų vaizdu, prieš akis atsiveria įspūdingasis Dauguvos slėnis. 

 

Jūrmalos apžvalgos bokštas

Jūrmalos kurorto Dzintari parke iškilęs šiuolaikiškas metalinis apžvalgos bokštas (Skatu tornis). Jei nedreba kojos, užkilkite virš kurortą supančių pušų viršūnių ir pasimėgaukite erdve bei jūros panorama. 

 

latvijos-pajuris-jurmala.JPG 

 

Mikelio švyturys

Mikeltornis, arba Mikelio švyturys, stūkso Baltijos jūros pakrantėje, tarp Ventspilio ir vaizdingojo Kolkos rago. Šis švyturys laikomas aukščiausiu Baltijos šalyse. Nuo švyturio viršuje įrengtos aikštelės atsiveria Baltijos jūros ir apylinkių panorama.

  

       
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.