Naujas muziejus Taline: ar pasiruošę įgyti nežemiškų galių?

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 27d.
Ar kada svajojote įgyti nežemiškų galių: skraidyti, įskelti žaibą, perkelti daiktus į kitą vietą jų nepalietus ar keliauti laiku? Šiandien mokslas ir technologijos pažengė tiek, kad kiekvienas gali prilygti galingam graikų dievui Dzeusui ir įgyvendinti tai, kas iki šiol atrodė neįmanoma. Naujajame Estijos sostinėje įsikūrusiame Energetikos mokslo centre kartu su visa šeima galėsite pasijusti pasaulio kūrėjais ir išbandyti pusantro šimto interaktyvių eksponatų.

Žaibų šou be baimės šešėlio

Vienas populiariausių Taline naujai atsidariusio Enegetikos mokslo centro eksponatų – žaibų mašina. Ji gali įskelti iki 3 metrų ilgio žaibą, primenantį milžinišką švytintį vėrinį. Vienu metu mašina laido žaibus skirtingomis kryptimis, surengdama tikrą žaibų šou. Nenuogąstaukite, mašina visiškai nepavojinga. Ji padės suprasti kaip ir iš kur susidaro žaibai bei stebėti elektros energijos tėkmę plika akimi.

Grožio procedūros elektros šoku

Vienas žymiausių XX a. fizikas Albertas Einšteinas garsus ne tik dėl jo sukurtos reliatyvumo teorijos, bet ir charizmatiškos šukuosenos. Būtent susitaršę ir piestu stovintys plaukai laikomi vienu geriausiai atpažįstamų garsaus mokslininko bruožų. Dabar su tokia šukuosena galite įsiamžinti ir jūs. Kaip? Energetikos mokslo centre veikiančiame „grožio salone“ darbuotojai padės sukurti A. Einšteino šukuoseną elektros šoku, pastatydami plaukus piestu. 

Pažinti beribį kosmosą

Vaikystės svajonė nukeliauti į saulę ar mėnulį pagaliau gali virsti realybe. Naujasis mokslą populiarinantis Talino muziejus organizuoja virtualius turus į Platoną, Jupiterį, Marsą ar kitas planetas. Virtualiame planetariume galėsite stebėti planetas ir žvaigždes, sužinoti jų atsiradimo istoriją ar net pažinti jų gyventojus!

 

Energetikos mokslo centras duris atvėrė birželio mėnesį po rekonstrukcijos. Mokslą populiarinantis centras įsikūręs istorinėje 100 metų senumo elektros jėgainėje. Mokslo centre įrengta apie 130 interaktyvių eksponatų, kuriuos gali išbandyti kiekvienas lankytojas. Įėjimas suaugusiems kainuoja 9 EUR.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos