Populiariausi maršrutai Latvijoje: ką aplankyti, ką pamatyti?

Autorius: Kelionių manija , 2017, Birželio 05d.

Prasidėjęs atostogų metas ir puikus vasariškas oras: negi sėdėsi namuose? Vieni traukia prie jūros pasilepinti saulės glamonėmis, kiti – prie ežero pasimėgauti vandens vėsa, dar kiti – pas močiutę į kaimą braškiauti ar į kaimynines šalis pasižvalgyti.

Ne sykį teko girdėti iš lietuvaičių, keliavusių po kaimyninę Latviją: „Jo, va latviai tai tikrai moka iš turizmo gyventi…“ Taigi, atėjus vasarai prisimename seniau publikuotus kelioniumanija.lt straipsnius apie lankytinas Latvijos vietas bei įdomius maršrutus.

 

Poilsis Latvijos gamtoje

Vasara – geras metas keliauti po Lietuvą bei kaimynines šalis: nešalta, nebrangu ir netoli. Pažintį su Latvijos gamtos turtais galima derinti su poilsiu šios šalies pajūry ar kultūrinių objektų lankymu.

Skaityti daugiau

 

latvija-gutmanio-ola.jpg

 

Gražiausios Latvijos pilys

Romantikos ir istorijos mėgėjams siūlome aplankyti gražiausias Latvijos pilis, kurių šimtametės sienos ar griuvėsiai pasakoja ne tik žymių mūšių, priešų antpuolių, bet ir meilės istorijas bei legendas.

Skaityti daugiau

 

Latgalos kraštas

Lietuviams pietryčių Latvija artima ne tik geografiškai. Latgalių krašto istorija persipynusi su mūsiške, panašūs papročiai bei kalba. Tad ką aplankyti kultūrinės-pažintinės išvykos metu Latgaloje?

Skaityti daugiau

 

Latvijos pajūris

Latviai gali džiaugtis maždaug penkis kartus ilgesne negu Lietuvos pajūrio linija. Gal dėl to ilgaisiais vasaros savaitgaliais lietuvių kalbą vis dažniau galima išgirsti kaimyninės šalies kurortuose. Latvijos paplūdimius renkasi tie, kurie ieško ramesnio ir, neretai, pigesnio poilsio. Taigi pradedam nuo Lietuvos sienos ir keliaujam Latvijos pajūriu iki pat sienos su Estija – nemaža dalis kelio eina pačia pakrante.

Skaityti daugiau 

 

Mazsalaca-latvija.jpg

 

Gaujos upės slėnis ir šveicariškos iliuzijos

Vaizdingasis Gaujos upės slėnis, pramintas „Latvijos Šveicarija“, stebina ne baltuojančiomis Alpių viršukalnėmis, o vaizdingomis kalvotomis apylinkėmis, paskendusiomis žalumoje. Siekiant išsaugoti šį trapų grožį buvo įkurtas Gaujos nacionalinis parkas, kuriame galima ne tik aplankyti viduramžių pilis ar jų griuvėsius, bet ir pasidžiaugti puikiais peizažais bei išvysti įdomių gamtos darinių – skardžių, urvų.

Skaityti daugiau 

 

Idėja savaitgaliui: adrenalinas Siguldoje

Ilgą laiką kaimyninėje Latvijoje su puikiu savaitgalio praleidimu man asocijavosi tik Ryga ir Jūrmala. Neseniai atrasta Sigulda tapo puikiu savaitgalio Latvijoje papildymu. Apie 50 kilometrų nuo šalies sostinės esantis miestelis populiarus ne tik dėl Gaujos upės slėnio, ne vienam primenančio Šveicariją, istorijos ir kultūros paminklų, bet ir dėl unikalių, čia esančių, sporto bei laisvalaikio atrakcionų.

Skaityti daugiau 

 

rundales-pilis2.JPG

 

Rundalės pilis – prabanga tviskantis „Baltijos Versalis“

Rundalės dvaro ansamblis, esantis netoli Bauskės miesto Latvijoje, pelnytai pramintas „Baltijos Versaliu“ ir įvairių kelionių vadovų yra įtraukiamas į svarbiausių šios šalies lankytinų vietų dešimtuką. Baroko ir rokoko stiliaus pastatų ansamblyje atgyja tuometinė dvaro dvasia – rodos, tik vakar čia oriai vaikščiojo hercogas, rožių sodelyje klegėjo hercogienės svita, o pilies menėse netilo pokylių šurmulys.

Skaityti daugiau 

 

Jūrmala

„Miestas ant bangos“ – taip Jūrmalą, vieną didžiausių pajūrio kurortų Baltijos šalyse, pristato kaimynai latviai. Vos už 25 km nuo sostinės Rygos esantis kurortas garsėja ne tik balto smėlio paplūdimiais, bet ir dailia autentiška medine architektūra. O kur dar pušynų aromatas, jonizuotu jūros oras, spa centrai ir kitos pajūrio kurorto pramogos.

Skaityti daugiau

 

karuosta1.jpg

 

Karosta – karinis miestelis adrenalino mėgėjams

Carinės Rusijos valdymo laikotarpiu Liepojoje buvo įkurta karinė bazė ir pastatytas karinis miestelis – Karosta, kurio pavadinimas lietuviškai skambėtų „Karo uostas“. Šiandien čia vaizdas ne mažiau niūrus nei prieš keletą dešimtmečių, kuomet Karosta buvo saugomas uždaras karinis objektas. 

Skaityti daugiau

 

 

 

Kelionių idėjos