Populiarūs savaitgalio maršrutai Lenkijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 02d.

Vasara – tas metas, kai keliaujame ne tik į tolimus kraštus, bet ir aplankome artimiausias Lietuvai šalis ir jų įžymybes. Portale kelioniumanija.lt esame sukaupę nemažai informacijos apie įdomiausias lankytinas vietas kaimyninėje Lenkijoje.

 

Mozūrijos maršrutai

Lenkijos šiaurės rytuose esanti Varmijos-Mozūrijos vaivadija – tai buvusio Rytprūsių krašto dalis. Mozūrijoje išlikę nemažai senovės prūsų pėdsakų, šis kraštas garsus istorinėmis vietovėmis bei ežerais. Pasakojama, kad kai Dievas sukūrė pasaulį, negalėjo atsidžiaugti rezultatu ir laimingas pabučiavo Žemę. Šio bučinio vieta ir yra Mozūrija…

Skaityti daugiau

 

TOP 10: ką aplankyti šiaurės Lenkijoje

Ežeringasis Mozūrų kraštas, gotikinės pilys, Baltijos pajūrio kopos ir galybė istorinių vietovių – šiaurės Lenkijos lankytinos vietos įtiks įvairiausiam skoniui. Vardijame 10 įdomių vietovių arčiausiai Lietuvos esančiame mūsų kaimynės kampelyje.

Skaityti daugiau

 

Mozūrijos įžymybė: laivu per žolę

Prieš pusantro šimto metų ežeringame Lenkijos Mozūrijos krašte buvo įrengtas retas technikos stebuklas – Ostrudos-Elblongo kanalas. Įdomus šis kanalas tuo, jog dalį nuo Ostrudos iki Elblongo apie 80 km nusidriekusio kanalo sudaro… bėgiai. Laivai, plaukiantys šiuo maršrutu, turi įveikti apie 100 m peraukštėjimą ir sudėtingų konstrukcijų dėka dalį kelio rieda bėgiais.

Skaityti daugiau

 

4elblongo-kanalas.jpg

 

Lenkijos pajūris: ką pamatyti, ką aplankyti

Pomerania, Pomorze arba tiesiog Pajūris – tai Lenkijos regionas, nusidriekęs tarp dviejų didelių miestų, Gdansko ir Ščecino. Smėlio paplūdimiai, žaliuojantys pušynai, krykštaujančios žuvėdros – lyg ir nieko naujo, palyginti su Lietuvos pajūriu, tačiau pridėkite dar istorines vietoves ir turėsite tobulas atostogas.

Skaityti daugiau

 

Šiaurės Lenkijos pilys

Saulėti vasaros savaitgaliai kviečia ne tik drybsoti prie ežerų ar jūros, skrosti baidarėmis Lietuvos upių vandenis ar mėgautis ramybe kaimo sodybose. Ilguosius (ir ne tik) vasaros savaitgalius siūlome išnaudoti kultūrinėms išvykoms į kaimynines šalis: keliaujame Šiaurės Lenkijos pilių maršrutu.

Skaityti daugiau

 

„Vilko guolis“ – buvusi Hitlerio būstinė Lenkijoje

Istorijos mėgėjams čia turėtų patikti. Visai netoli nuo Lietuvos sienos, Lenkijos miškuose greta Kenštyno miestelio galima apsilankyti buvusioje Hitlerio būstinėje. Arba bent jau išvysti tai, kas iš jos liko. Antrojo pasaulinio karo metu, su pertraukomis nuo 1941 m. birželio iki 1944 m. lapkričio, iš šio štabo nacistinės Vokietijos lyderis kontroliavo karo veiksmus. Čia įvyko ir vienas iš pasikėsinimų į A.Hitlerio gyvybę.

Skaityti daugiau

 

4vilko-guolis.jpg

 

Savaitgalis Gdanske

Vieną savaitgalį nutarėme aplankyti Lenkijos uostamiestį prie Baltijos jūros – Gdanską ir patyrinėti miesto apylinkėse esančias istorines vietas, visų pirma, Malborko viduramžių pilį ir Štuthofo koncentracijos stovyklą, veikusią II Pasaulinio karo metu. Išvykę penktadienį po pietų, iš anksto rezervuotą viešbutį šalia Gdansko pasiekėme artėjant vidurnakčiui.

Skaityti daugiau

 

Krokuva: 10 svarbiausių lankytinų vietų

Krokuva dar vadinama Karalių ir bažnyčių miestu. Šiame mieste XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kurioje kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Seniausias šalies universitetas, įkurtas Krokuvoje 1364 m., pavadintas Jogailos, kuris šiame mieste buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi, vardu.

Skaityti daugiau

 

2krokuva.jpg

 

Varšuva: 10 svarbiausių lankytinų vietų

Senoviniai pastatai ir stikliniai dangoraižiai. Romantiški parkai ir automobilių prigrūsti platūs prospektai. Didžiuliai prekybos centrai, mirgančios reklamos ir jaukios senamiesčio kavinukės. Tokia ta mūsų kaimynės Lenkijos sostinė Varšuva, kupina kontrastų.

Skaityti daugiau