Rygoje duris atvers buvusi KGB būstinė

Autorius: Kelionių manija , 2014, Balandžio 16d.

Buvusi KGB būstinė, Stūra māja, esanti Rygoje ilgus metus buvo represijų ir totalitarinio režimo simboliu. Šiemet, Rygai tapus Europos kultūros sostine, KGB pastatas atveriamas visuomenei. 

Pastatas, esantis Brivibas ir Stabu gatvių sankryžoje, ilgą laiką stovėjo tuščias, o nuo šių metų gegužės 1 d. iki spalio pabaigos lankytojai čia lankytojams bus siūloma kultūrinė programa, įskaitant ir grėsmingąjį pastato rūsį. 

Lankytojai laukiami kasdien, išskyrus antradienius.

Pagrindinės Rygos KGB pastate numatytos ekspozicijos:

  • Latvijos lagaminas. Tai ekspozicija, supažindinanti su pabėgėlių iš Latvijos gyvenimu – šimtai tūkstančių latvių per pastaruosius kelis šimtus metų buvo priversti palikti savo šalį dėl vienokių ar kitokių priežasčių.
  • Draugystės rekonstrukcija. Tai ekspozicija, kelianti klausimus apie draugystę – santykius, geografines ribas ir draugystės reikšmę. 
  • Nepaisant nieko. Latvijos naiviojo meno muziejus pristato optimizmu trykštančius Latvijos menininkų darbus, sukurtus okupacijos laikotarpiu.
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos