Savaitgalis Estijoje: ką aplankyti?

Autorius: Kelionių manija , 2011, Rugpjūčio 03d.

Norint gerai praleist laiką keliaujant nebūtina vykti labai toli. Sena tiesa, gerai žinoma tiems, kurie nenustygsta vietoje. Tad apie tai, ką galima aplankyti trumpos išvykos į Estiją metu.

 

10 svarbiausių lankytinų vietų Taline

2011 m. tapęs Europos kultūros sostine Talinas – viena seniausių sostinių Šiaurės Europoje. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Talino senamiestis – vienas geriausiai išlikusių viduramžių miestų Europoje, išsaugojęs senąją Hanzos laikų dvasią, beveik autentiškas pirklių rezidencijas, akmenimis grįstas siauras gatveles, pasipuošęs viduramžiais statytų bažnyčių smailėmis. Vardijame svarbiausias lankytinas vietas Estijos sostinėje.

Skaityti daugiau

 

talinas4-1.JPG

Talino požemiai kviečia į kelionę laiku

Grakštūs bažnyčių ir masyvūs gynybinių sienų bokštai, akmenimis grįstos gatvelės ir spalvingi kadaise Hanzos pirkliams priklausiusių namų fasadai – tokį Taliną pažįstame kone visi. Tačiau daugelio nuostabai egzistuoja ir kitas, požeminis Talinas. Pernai metais lankytojams duris atvėrė Talino bastionų tuneliai, pasakojantys požeminio miesto istoriją nuo pat XIII a.

Skaityti daugiau

 

Apie KGB muziejų ir pasiklausymo meną Taline

Nesu didelė sovietinės praeities gerbėja, be to, ji man per tolima, kad gerai ją suprasčiau, todėl visi KGB muziejai, kuriuos esu mačiusi, nepaliko įspūdžio. Tačiau liepos mėnesį lankydamasi Estijos sostinėje Taline, patekau į KGB muziejų, kuriame nuo pradžių iki galo klausiau gidės, o kartkartėmis net juokdavausi iš tuometinio absurdo teatro.

Skaityti daugiau

Neatrastų skonių Talinas

Šiais metais mūsų netolimos kaimynės Estijos sostinė Talinas yra vienas iš kultūringiausių miestų Europoje, o tiksliau Talinas – Europos kultūros sostinė. Tad kol vasara dar nesibaigė, kraukitės lagaminus ir aplankykite šią Skandinavija alsuojančia šalį. O jei pasitaikys proga – būtinai apsilankykite Taline, kuriame maisto gurmanams rekomenduoju išbandyti du nuostabiai skanius restoranus/kavines, kurie nustebins ne tik burnoje tirpstančiu maistu, bet ir neįtikėtinais produktų deriniais.

Skaityti daugiau

 

talinas2.JPG

Estijos gamtos stebuklai

Estijos gamtovaizdis nedaug skiriasi nuo lietuviškų miškų, lygumų ir ežerų. Gamtos ir ramaus poilsio mėgėjai yra pamėgę Saremos salą Baltijos jūroje, tačiau ir žemyninėje Estijos dalyje yra keletas įdomių gamtos paminklų.

Skaityti daugiau

„Svogūnų kelias“: unikalios kultūros salelė Peipsi ežero pakrantėse

Estijos rytiniame pasienyje su Rusija besidriekiančio Peipsi ežero apylinkių gyventojai gali didžiuotis savita kultūra ir iki šių dienų išlaikytomis autentiškomis tradicijomis. Peipsi ežero, kuris yra penktas pagal dydį Europoje, apylinkėse įsikūrusius kaimus jungia dvi tautybės ir trys kultūros – čia persipynę Estijos žemdirbių, rusų sentikių ir Baltijos vokiečių kultūra.

Skaityti daugiau

 

Automobiliu po Pietų Estiją

Kalvotas, miškais apaugęs Pietų Estijos kraštovaizdis, paįvairintas upių, upelių ir ežerų, traukia ramaus poilsio mėgėjus. Pasakojame, kokias įdomiausias vietoves patartina aplankyti keliaujant po šį Estijos kampelį.

Skaityti daugiau

 

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos