Barselona. Kelionės planavimas

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 15d.

Informacijos apie Barseloną internete tikrai netrūksta, gal dėl to, kad lietuviai ypatingai mėgsta šį kosmopolitišką miestą, kuriame įvairiausių interesų žmonės randa daugybę įdomių dalykų. Tikimės, jog čia pateikta svarbiausių dalykų santrauka padės jums suplanuoti nepamirštamą kelionę į Barseloną!

Atvykimas lėktuvu

Barselonos El Prat oro uostas (Aeropuerto de Barcelona, BCN) yra maždaug už 13 km Barselonos centro, į kurį galima nuvykti kas 10 min. kursuojančiais Aerobus autobusais (bilietas į vieną pusę kainuoja nuo 5,90 EUR, autobusas važiuoja iki Placa Catalunya); kelionės trukmė – apie 35 min. Taip pat Barseloną pasiekti galima kas pusvalandį važiuojančiu RENFE traukiniu (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 3,80 EUR), kelionė šiuo traukiniu iki miesto centro (Passeig de Gracia) trunka apie 27 min.

Žironos oro uostas (Aeropuerto de Gerona, GRO) yra maždaug už 12 km nuo Žironos miesto centro ir apie 100 km į šiaurės rytus nuo Barselonos. Iš Žironos oro uosto tiek į Žironą (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 2 EUR), tiek į Barseloną (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 16 EUR) galima nuvykti autobusu. Į Barseloną taip pat galima nuvykti traukiniu, važiuojančiu iš Žironos miesto. Taip pat iš šio oro uosto važiuoja tiesioginiai autobusai į Kosta Brava kurortus – Lloret del Mar, Tossa del Mar, Blanes.

Reuso oro uostas (Aeropuerto de Reus) yra maždaug už 100 km į pietvakarius nuo Barselonos, netoli Taragonos. Iš šio oro uosto į Barseloną galima vykti autobusu (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 7 EUR) arba traukiniu (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 2 EUR).
Susisiekimas mieste

Barselonoje yra 8 metro linijos. Be metro, mieste kursuoja ir traukiniai (FGC). Be to, nuo 2004 metų Barselonoje vėl atidarytos dvi tramvajaus linijos. Metro bilietai (kurie taip pat galioja ir priemiestiniuose traukiniuose, tramvajuose ir miesto autobusuose) kainuoja 2 EUR ir galioja 1 val. ir 15 min. – per šį laiką galima nemokamai persėsti iš vienos viešojo transporto priemonės į kitą. Vienkartinius arba 2-5 dienas galiojančius bilietus galima įsigyti metro stotyse arba turizmo informacijos centruose.

 

2barselona-kelione1.jpg
Apžvalginė ekskursija

Su Barselona patogu susipažinti keliaujant turistiniu autobusu Barcelona Bus Turístic. Dviejų aukštų apžvalginiai autobusai važiuoja trimis maršrutais, iš viso stoja 44 stotelėse. Kiekvienoje iš jų galima išlipti, apsižvalgyti ir, sulaukus kito autobuso, pratęsti kelionę. Autobuse įrengti audiogidai 10 kalbų (jų tarpe anglų ir rusų kalbomis) pasakoja apie lankomas žymiausias miesto vietas. Vieną dieną galiojančio bilieto kaina suaugusiajam – nuo 24 EUR (perkant internetu taikoma 10% nuolaida).

 

Barselonos miesto kortelė

Planuojantys aplankyti daug muziejų ir kitų lankytinų vietų turėtų apsvarstyti, ar neverta nusipirkti Barselonos miesto kortelės (BarcelonaCard). Barselonos turizmo informacijos centruose galima įsigyti nuo 2 iki 5 dienų galiojančias korteles, kurios suteikia teisę nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu bei nemokamai apsilankyti kai kuriuose muziejuose. Kortelės turėtojai taipogi gali naudotis įvairiomis nuolaidomis tam tikruose muziejuose, parduotuvėse, restoranuose, baruose ir kt.

Vis tik, prieš įsigydami, peržvelkite vietų, kurioms suteikiamos nuolaidos, sąrašą ir pasitikslinkite, ar ketinate ten lankytis – ar tikrai atsipirks ši kortelė. Dvi dienas galiojanti kortelė suaugusiajam kainuoja nuo 33 EUR (užsakant internetu taikoma 10% nuolaida).
Darbo laikas

Darbo diena Barselonoje paprastai prasideda 8-9 val. ryto ir trunka iki 18-19 val. Pietų pertrauka dažniausiai prasideda 14 val. ir trunka 1 arba 2 valandas.

Parduotuvės paprastai dirba nuo 10 iki 14 val. ir nuo 16.30 iki 20.00 val. Tačiau pačiame Barselonos centre dauguma parduotuvių bei prekybos centrų vasarą neužsidaro iki 22.00 val. ir dirba be pietų pertraukos.

 

Kita naudinga informacija

Saugumas. Viešint Barselonoje patartina ypatingai saugotis kišenvagių, kurie šiame mieste yra itin apsukrūs. Dažnai Barselona netgi vadinama viena iš Europos kišenvagių sostinių, tad atsargumas ir atidumas itin pravers vietose, kur būna daug žmonių – viešajame transporte, stotyse ar tokiose gatvėse kaip La Rambla.

Kalbos. Katalonijoje (o Barselona, kaip žinia, yra šio Ispanijos regiono sostinė) yra dvi oficialios kalbos – katalonų ir ispanų.

Turizmo informacijos centrai. Pagrindinis Barselonos turizmo informacijos centras įsikūręs Katalonijos aikštėje (Plaça de Catalunya), be to, turizmo informacijos centrus rasite Sant Jaume aikštėje (Plaça Sant Jaume) esančioje miesto rotušėje bei kitose vietose, o taip pat informacijos kioskelį La Rambla gatvėje.

Vidutinė temperatūra. Karščiausia Barselonoje būna liepos-rugpjūčio mėnesiais, kuomet vidutinė mėnesio temperatūra siekia 24-26°C, šilta būna ir birželio bei rugsėjo mėnesiais, oro temperatūra vidutiniškai būna 20-21°C. Šalčiausia Barselonoje sausį – vidutinė šio mėnesio temperatūra yra 6,6°C.

Turizmo sezonas. Bene daugiausia turistų Barselonoje būna rugpjūčio mėnesį, nors tuo metu dauguma miesto gyventojų atostogauja ir išvyksta.

Paplūdimiai. Barselonos paplūdimiai driekiasi Viduržemio jūros pakrante apie 5 km. Tačiau atminkite, kad miesto gyventojai nelaiko Barselonos paplūdimio kurortu ir nemėgsta, kuomet turistai su maudymosi kostiumais lankosi restoranuose ar net bažnyčiose.

Arbatpinigiai. Palikti arbatpinigių restoranuose nėra privaloma, tačiau esant puikiam aptarnavimui įprasta palikti 5% nuo sumos.

Rūkymas. Barselonos restoranuose ir baruose draudžiama rūkyti.

Pinigai. Ispanijos valiuta yra euras.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.