Geriausių draugių nuotykiai Paryžiuje: kaip linksmai praleisti 4 dienas?

Autorius: Rūta Juozapaitytė | Kelionių manija , 2013, Lapkričio 11d.

„Geriausių draugių kelionė į Paryžių – šių metų tikslas!“ Būtent tokia mintis praėjusių Kalėdų metu nuskambėjo penkių geriausių draugių kompanijoje. Spontaniškai idėjai buvo lemta virsti realybe, o slapčiausiomis mergaitiškos kelionės paslaptimis įspūdžiams susigulėjus sutiko pasidalyti viena iš penketuko narių – Monika Šlekytė.

Ji kartu su draugėmis Gintare, Odeta ir Monika vos prieš mėnesį grįžo iš Pryžiaus, pelnytai vadinamo meilės miestu. Deja, prie merginų negalėjo prisijungti penktoji draugių kompanijos narė Martyna.

„Nors ji nekeliavo su mumis, bet jos pamiršti negalima“, – šyptelėjo Monika.

„Visos esame studentės, studijuojame visos visai skirtingus dalykus – nuo politikos iki renginių organizavimo, nuo ekonomikos iki verslo informacijos vadybos. Kiekviena su savais tikslais ir svajonėmis, bet mus jungia ne vienerių metų draugystė, kuri trunka jau beveik dešimtmetį“, – pasakojo mergina.

 

prancuzija-lankytinos-vietos-paryziuje.jpg 


Prireikė kreditinės kortelės

„Turime gražią tradiciją su geriausiomis draugėmis sutikti Kalėdas kartu. Tuomet mes dalinamės visų praėjusių metų prisiminimais ir rezgame artėjančių metų planus. Paryžius buvo vienas iš tų 2013 metų tikslų“, – kodėl sugalvojo leistis į tokią kelionę pasakojo mergina.

Ji pasakojo, kad su draugėmis į būtent į šį miestą leistis nusprendė dėl to, kad tai meilės sostinė, kuri kalba pati už save.

„Kiekvienos mergaitės svajonė yra „patikrinti“, ar ten tikrai „kvepia“ meile“, – vieną iš kelionės tikslų įvardijo Monika.

Paryžių ji su draugėmis pasiekė skrisdamos lėktuvu. Kuriozų kelionės metu joms nekilo, tačiau pastarųjų merginos neišvengė viešbučio rezervacijos metu, kadangi nė viena iš jų neturėjo kreditinės kortelės. Tačiau mitais apipintas prancūzų svetingumas šį kartą pasitvirtino – kilusios problemos buvo greitai išspręstos. Tad merginos apsigyveno Montmartre, nedideliame jaukiame viešbutyje.

Geriausi įspūdžiai – iš Eifelio bokšto

Merginos Paryžiuje praleido keturias nepamirštamas dienas. Per jas jos tikina spėjusios pamatyti visas vietas „iš filmų“.

„Kiekvieną vakarą susidėliodavome artėjančios dienos planą (kur nuvykti ir ką aplankyti). Aplankėme Luvrą, Noterdamo katedrą, Invalidų rūmus, Kristaus Širdies katedrą, Triumfo arką, Senos upės tiltus, Eliziejaus laukus“, – pasakojo Monika.

 

paryzius-pigus-skrydziai.jpg


Kadangi gyveno Montmartre, nemažai laiko praleido ir Moulen Rouge, kuris buvo ranka pasiekiamas. Bet, žinoma, didžiausią įspūdį merginoms paliko Eifelio bokštas.

„Nors be jokios abejonės tik sėdint ant žolytės, po Eifelio bokštu, su taure prancūziško vyno, supranti kur išties esi“, – maloniausią atostogų įspūdį įvardijo kalbinta mergina.

Juokingiausias faktas visoje kelionėje jai buvo tas, kad nė sykio praeivių neteko paklausti, „Where I am?“ (Kur aš esu? – liet.), bet vaikštant po Luvrą joms šis klausimas iškilo, ne vieną ir ne du kartus.Grįš – jau su antromis pusėmis

„Visa kelionė – vienas didelis nuotykis. Kiekviena akimirka ir kiekvienas sutiktas žmogus ten „įnešė“ savotišką nuotykį ir prisiminimą“, – pasakojo Monika.

Ji tikina prieš kelionę girdėjusi daugybę replikų apie bjaurų prancūzų būdą, netoleranciją svetimšaliams, tačiau džiaugėsi, kad joms nieko panašaus neteko patirti.

„Žmonės nuoširdūs, mieli ir visuomet pasirengę padėti bei paaiškinti, jei kas neaišku. Man patiko viskas – nuo pat kelionės planavimo, pirmo žingsnio į lėktuvą iki nusileidimo atšiauriame Vilniuje. Klimatas tomis dienomis lyginant Vilnių ir Paryžių ryškiai skyrėsi“, – patikino mergina.

O paklausta, ar kitąmet su draugėmis dar žada grįžti į Paryžių tik pašmaikštavo.

„Juokais sakėme, kad grįšime, bet jau tik su antromis pusėmis“, – šyptelėjo Monika.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos