Kada keliauti į Kiprą (orai, renginiai)

Autorius: Kelionių manija , 2017, Vasario 03d.

Sakoma, jog Kipre saulė šviečia 340 dienų per metus! Žinoma, vasarą čia suvažiuoja daugiausia poilsiautojų, ieškančių saulės glamonių ir paplūdimio linksmybių, tačiau ir kitu metų laiku Kipras yra populiarus atostogaujančiųjų tarpe.

TOP 10: lankytinos vietos Kipre
Kipre vyrauja subtropinis Viduržemio jūros klimatas. Vasaros šalyje būna karštos ir sausos, o kas geriausia – ilgos. Jau gegužės mėnesį prasideda poilsiautojų sezonas, o nuo birželio iki rugsėjo čia jų daug. Pats sezono įkarštis – rugpjūčio mėnesis, kuomet aukščiausios ir apgyvendinimo kainos. Vasaros mėnesiais oro temperatūra neretai pakyla iki +40°C.

Nesivaikantys karščių ir mėgstantys aktyvų laisvalaikį gamtoje, Kipre atostogauti gali rudenį ar pavasarį, kuomet galima rengti žygius į Trodeso kalnus ar tyrinėti salos pakrantes. Ruduo Kipre prasideda rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje.

Žiemą Kipre padidėja kritulių tikimybė, tačiau būna ir nemažai saulėtų dienų, o oro temperatūra net ir sausio ar vasario mėnesiais pakyla iki +18-20°C. Tad žiemos čia vis vien yra palyginti švelnios ir tik aukštesnėse vietovėse, pavyzdžiui, Trodeso kalnuose, yra sniego tikimybė.

Planuojant kelionę į Kiprą verta atsižvelgti ir į svarbiausius čia vykstančius renginius ar šventes. Vasario mėnesį Kipre tradiciškai šurmuliuoja Limasolio karnavalas. Kipriečiai įspūdingai švenčia Velykas, kurios yra viena svarbiausių švenčių stačiatikių tikėjime. Gegužės mėnesį kipriečiai švenčia Antestiriją, arba Gėlių šventę, skirtą pavasariui pasitikti. Gėlių šventė nuvilnija daugumoje Kipro miestų ir miestelių, o šventės kulminacija tampa gėlių paradas.

Birželį Kipre rengiamas Kataklysmos, arba Potvynio festivalis. Įspūdingiausiu Potvynio festivaliu stebina Larnaka, kur vyksta įvairios rungtys vandenyje. Vasarą, birželio ir rugpjūčio mėnesiais, taip pat rengiami antikinės graikų dramos festivaliai.

Rugsėjo pradžioje Limasolyje prasideda Vyno šventė – miesto gatvėse ir skveruose skamba tradicinė muzika, o už simbolinį mokestį galima ragauti įvairiausių vynų, pagamintų vietinių vyndarių. Rugsėjo pradžioje taip pat rengiamas kasmetinis Afroditės festivalis Pafose. Tai – operos festivalis, vykstantis uosto pilyje.

Vidutinė temperatūra (oro/vandens):

Balandis – 19°C /18°C

Gegužė – 22°C /20°C

Birželis – 26°C /24°C

Liepa – 32°C /26°C

Rugpjūtis – 32°C /27°C

Rugsėjis – 30°C /26°C

Spalis – 27°C /24°C

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.