Kada keliauti į Maltą (orai, renginiai)

Autorius: Kelionių manija , 2013, Balandžio 12d.

Nors ir sakoma, jog Maltoje oras visuomet yra geras, o maudynių sezonas čia trunka kone ištisus metus, tačiau planuojant aplankyti Viduržemio jūroje salose įsikūrusią šalį reiktų atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Lankytinos vietos Maltos saloje
Lankytinos vietos Gozo saloje

Panašiai kaip ir kitose Viduržemio jūros pakrantėse, Maltoje karštasis paplūdimių sezonas trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Vasaros Maltoje paprastai būna karštos, sausos ir labai saulėtos, oro temperatūra dažnai viršija +30°C. Na, o aukščiausia Maltos salose užfiksuota oro temperatūra buvo +44°C.

Viešint Maltoje vasarą būtinas atributas yra apsauginis kremas nuo saulės. Sveikatos sumetimais nerekomenduojama ilgai būti saulėje nuo 11 iki 16 val. Nuo balandžio iki rugpjūčio lietus yra gana retas svečias.
Maltoje pagrindinio turizmo sezono metu vyksta daugybė tradicinių švenčių, mat kiekvienas šios šalies miestas turi savo globėją-šventąjį, kuriam skiriama šventė, arba festa. To miestelio gatves užpildo muzika ir besilinksminantys žmonės, o šventę vainikuoja fejerverkai.
Birželio pabaigoje švenčiama L-Imnarja, šventė, skirta Šv.Petrui ir Povilui. Šios šventės metu vyksta arklių ir asilų lenktynės. Liepos pabaigoje-rugpjūčio pradžioje Ta’/Qali nacionaliniame parke šurmuliuoja Didysis alaus festivalis. Na, o rugpjūtį prasidėjus vynuogių derliui, Valetoje vyksta vyno festivalis. Panašios vyno šventės rengiamos ir kituose Maltos miestuose rugpjūtį-rugsėjį.
Norint išvengti minios turistų į Maltą reiktų keliauti balandžio-gegužės arba rugsėjo-spalio mėnesiais. Šiuo metu oro temperatūra kiek vėsesnė. Balandžio mėnesį Valetos uoste kasmet rengiamas įspūdingas fejerverkų šou, o gegužę verta užsukti į Mdinoje vykstančią Viduramžių šventę, kurios metu vyksta riterių turnyrai ir kitos pramogos, sugrąžinančios lankytojus į Viduramžius. Gegužę Gozo saloje rengiamas Lejlet Lapsi, arba kultūros savaitgalis, kupinas renginių.
Nors sezono pradžioje jūra dar būna vėsoka, rudeniop vanduo vis dar šiltas. Vis dėlto, nuo rugsėjo vidurio padidėja lietaus tikimybė, be to, gali būti labiau vėjuota, tačiau nakvynės kainos kartais būna net perpus mažesnės lyginant su liepa-rugpjūčiu.
Lapkritį prasideda lietingasis sezonas, trunkantis iki kovo mėnesio. Tačiau paprastai lietūs būna nors ir smarkūs, bet trumpalaikiai, tad ir žiemą Maltoje galima mėgautis šiltais ir gana sausais orais. Net ir žiemą, kuri būna palyginti trumpa, oro temperatūra beveik niekada nenukrinta žemiau +10°C, tad sniego čia irgi nebūna.

Vidutinė temperatūra (oro/vandens):

Balandis – 20°C /16°C

Gegužė – 24°C /18°C

Birželis – 29°C /21°C

Liepa – 32°C /24°C

Rugpjūtis – 32°C /26°C

Rugsėjis – 29°C /25°C

Spalis – 25°C /23°C

Pigių skrydžių į Maltą paieška

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.