Kaip išsaugoti atostogų nuotraukas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Sausio 03d.
Prognozuojama, kad 2017 metais vienas amerikietis padarys daugiau nei 500 nuotraukų per metus. Iš jų 50 proc. nuotraukų bus padaryta išmaniaisiais telefonais. Panašu, kad prieš dvejus metus „National Geographic“ paskelbta prognozė gali būti ir gerokai viršyta.
„Augant išmaniųjų prietaisų populiarumui, jų daugiafunkciškumas užima vis didesnę elektroninių prietaisų rinkos dalį.  Žmonės dabar vis dažniau fotografuoja ar filmuoja išmaniaisiais telefonais, nei skaitmeniniais fotoaparatais. Telefoną išsitraukti ir įamžinti patinkantį kadrą yra žymiai greičiau ir paprasčiau, nei, pavyzdžiui, iš kuprinės traukti fotoaparatą“, – pasakoja Giedrė Mieliauskaitė, ZOOMBOOK projekto, pristačiusio fotoknygų kūrimo mobiliąją programėlę, vadovė.
Pasak jos, dar viena priežastis, kodėl poilsiautojai labiau mėgsta fotografuoti telefonu nei fotoaparatu, yra nuotraukų saugojimo galimybė – dažniausiai grįžus iš atostogų fotoaparatuose laikomos nuotraukos ir toliau dūla įrenginyje. Kitokia situacija yra su mobiliuoju telefonu darytomis nuotraukomis – žmogus savo telefoną visuomet nešiojasi su savimi, taigi ir nuotraukas bet kada gali parodyti savo draugams.

Nemokama ZOOMBOOK fotoknygų kūrimo mobilioji programėlė suteikia galimybę iš telefone esančių nuotraukų susikurti spausdintą fotoknygą, taip atostogų prisiminimus perkeliant iš skaitmeninės erdvės į aukštos kokybės fotoknygą.

 

Atostogos socialiniuose tinkluose
Su mobiliąja programėle susikurtą atostogų fotoknygą galima ne tik redaguoti kompiuteriu, bet ir dalintis socialiniuose tinkluose. Nuotraukas fotoknygai taip pat galima įkelti tiesiai iš savo „Facebook“ arba „Instagram“ paskyrų.

„Paskutinį kartą atostogavau Maltoje. Iš telefonu darytų nuotraukų susikūriau fotoknygą, ją užsakiau. Elektronine knygos versija pasidalinau su draugais, kad jie galėtų įvertinti ne tik mano fotografavimo sugebėjimus, bet ir pasirinktą atostogų kryptį“, – savo atostogas prisimena mergina.

 

1atostogu-nuotraukos.jpg

 
Nuotraukų redagavimas
Išmaniųjų telefonų naudotojai nuotraukų redagavimui dažnai pasitelkia spalvinius filtrus. Tai ypač tinka atostogų nuotraukoms, kurios yra kiek per tamsios arba neatskleidžiančios tikrųjų gamtos spalvų.
ZOOMBOOK mobilioji programėlė ne tik suteikia šią galimybę, bet siūlo naudoti, taip vadinamas „kaukes“, tekstams parinkti tinkamiausią iš daugelio unikalių šriftų bei susikurti išskirtinį savo fotoknygos dizainą.
Norintieji gali rinktis iš nemokamų fotoknygos šablonų, į kuriuos pakanka sudėti savo nuotraukas. Pavyzdžiui, galima rinktis Prancūzijos, Italijos, Egipto bei kitų šalių temos šablonus, kurie atskleidžia pasirinktos atostogų krypties dvasią.
„Fotoknygos kūrimo procesas išties paprastas. Viskas pritaikyta taip, kad fotoknygą būtų galima susikurti tiesiog laukiant lėktuvo oro uoste arba gulint paplūdimyje. Tam pakanka vos kelių minučių“,  – teigia Giedrė.
Šiuo metu ZOOMBOOK mobiliąja programėle gali naudotis tik „Apple“ įrenginių gerbėjai. Nemokamai programėlę galima atsisiųsti iš „App Store“ parduotuvės.