Kaip išvengti nemalonumų per atostogas

Autorius: Alfa.lt , 2011, Birželio 09d.

Saulė, jūra, smėlis… ir lytiškai plintančios infekcijos. Pusė Britanijos atostogautojų namo grįžta sergantys ar sužeisti.

Kiekvieną vasarą šimtai tūkstančių poilsiautojų kenčia nuo nudegimo saulėje ir skrandžio negalavimų. Trečdalis neišvengia virškinimo sutrikimų, o kas penktas atostogaujantis apsinuodija maistu.

Didžiosios Britanijos Užsienio reikalų tarnybos atstovas Steve’as Jewitt-Fleetas teigė, jog bet kokią tikimybę susirgti galima sumažinti tinkamai pasirengus kelionei.

Pasidomėkite medicininiais reikalavimais dėl skiepų, prieš važiuojant į užsienio šalį, kurią ketinate lankyti.

Puiki idėja aplankyti Nacionalinio Sveikatos Centro informacinį tinklalapį – patikrinti, galbūt, lankoma vieta yra maliarijos židinys. Tam jums prireiks skiepų nuo šios ligos.

The Sun sveikatos skilties atstovė pataria, kaip praleisti vasaros atostogas sveikai ir laimingai, išvengiant nemalonių nutikimų.

 

Tymai

Tymai paplitę po visą Europą. Prancūzijoje nuo sausio iki kovo mėnesių užfiksuota 5 000 atvejų – beveik tiek pat, kiek 2010 metais iš viso. Liga paplitusi ir Afrikoje bei Azijoje.

Didžiosios Britanijos Sveikatos Apsaugos agentūros atstovas daktaras Brianas McCloskey pataria apsilankyti pas gydytoją ir pasiskiepyti.

 

Purvini baseinai

Baseinai yra palanki vieta vabzdžiams ir bakterijoms veistis. Kyla pavojus susirgti odos, kvėpavimo takų ar akių ligomis, gali pasitaikyti pilvo problemų. Bakterijos, tokios kaip norovirus ir E coli, gali išgyventi vandenyje iki keleto dienų.

Pasistenkite išvengti vandens patekimo į burną, jei baseinas yra purvinas. Po baseino išsimaudykite duše. Jei viduriuojate, nekelkite kojos į baseiną, nes galite tapti mikrobų skleidėju vandenyje.

 

Nudegimai saulėje

Daugiau kaip pusė iš mūsų atostogų metu kenčia nuo stipraus nudegimo saulėje. Dažniausiai dėl to kaltinamas miegas saulės kaitroje, tačiau pagrindinė priežastis ta, jog dauguma žmonių nenaudoja įdegio kremo.

Tam, kad išvengtumėte pernelyg stipraus nudegimo, stenkitės daugiau laiko leisti pavėsyje ir naudokite losjoną, pažymėtą nuo15SPF (SPF – saulės apsaugos faktorius).

Beveik 11 proc. britų labiausiai nuo nudegimų saulėje kenčia apsilankę Ispanijai priklausančioje Tenerifės saloje.

 

Apsinuodijimas maistu

Beveik kas penktas britų turistas atostogų metu apsinuodija maistu – tai du milijonai kiekvienais metais. Tačiau jei norite sustiprinti imuninę sistemą ir to išvengti, prieš išvykstant skirkite laiko reguliarioms treniruotėms, valgykite daug vaisių ir daržovių, gerai išsimiegokite. Taip pat keletą savaičių galite vartoti maisto produktus ar papildus, savo sudėtyje turinčius probiotikų. Tai pagreitins virškinimą ir padės kovoti su blogosiomis bakterijomis, sukeliančiomis apsinuodijimą.

 

Vabzdžių įkandimai

Vabzdžių įkandimai svečioje šalyje gali būti lemtingi. Uodai Afrikoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje yra maliarijos nešiotojai, tad nekaltas įkandimas gali sukelti komą ar net mirtį. Vikšro įgėlimas Jungtinėse Amerikos Valstijose gali neigiamai paveikti žarnyno darbą, Meksikoje vabzdžiai, gyvenantys lovose, nešioja Chagas ligą, galinčią paralyžiuoti širdies veiklą. Jei įmanoma, prieš vykdami būtinai pasiskiepykite.

 

Viduriavimas

Lloyds farmacijos kompanija neseniai išleido naują publikaciją, kurią perskaičius galite sužinoti, kurioje pasaulio šalyje galite patirti viduriavimo problemų.

Skaičiai pateikia procentinę dalį britų atostogautojų, kurie kenčia nuo viduriavimo.

  • Indija 54 proc.,
  • Marokas 20 proc.,
  • Egiptas 47 proc.,
  • Meksika 11 proc.,
  • Tailandas 27 proc.,
  • Portugalija 11 proc.,
  • Tunisas 22 proc.,
  • Graikija 11 proc.,
  • Turkija 22 proc.,
  • Australija 10 proc.

 

Patarimai valgant

Mama visuomet jums liepdavo plauti rankas po apsilankymo tualete, prieš ruošiant maistą ar valgant?

Jeigu atostogaudami abejojate vandens kokybe, gerkite vandenį iš buteliukų.

Valgykite šviežią, gerai paruoštą karštą maistą. Tačiau venkite maisto, laikomo šiltai.

Nevalgykite nenuplautų vaisių ir daržovių.

Venkite maisto, kuris buvo pasiekiamas musėms.

Neperdozuokite alkoholio.

 

Kelionės oru

Daugiau nei 2 000 britų, besinaudojančių oro bendrovių paslaugomis, miršta dėl komplikacijų, kurias sukelia kraujo krešuliai. Gydytojai įspėja, kad net ir keturios valandos, praleistos lėktuve, gali sukelti ataką.

Bet tik 41 proc. imasi saugumo priemonių: nesėdi vienoje vietoje, geria pakankamai vandens ar dėvi skrydžiui skirtas specialias kojines.

Nėščios moterys, vyresnio amžiaus žmonės, turintys kraujo ligų, vartojantys hormoninius preparatus yra ypač pažeidžiami.

 

Alkoholis atostogų metu

Du trečdaliai britų vartoja daugiau alkoholio atostogų metu negu namuose – dauguma savo atostogas baigia pragariškai.

Pernai, atostogaudami Ispanijoje, daugiau nei 1 500 britų buvo suimti, o 600 paguldyti į ligonines – didžioji dauguma dėl perdozavimo alkoholiu.

Alkoholis gali sukelti organizmo dehidrataciją. Tad jeigu nusprendėte pasimėgauti juo atostogų metu, būtinai gerkite daug vandens.

 

Saugus seksas

Beveik 16 proc. britų pripažino besimėgaujantys trumpais meilės romanais atostogų metu. Tačiau nesaugus seksas gali tapti nemaloniu suvenyru iš kelionės, kurio nė nesitikėjote.

Kaip praneša portalas www.travelspec.com , beveik 20 proc. Britų grįžta namo užsikrėtę lytiškai plintančiomis ligomis ar pametę daiktus.

Sekso psichologas Martinas Burtonas sutiko, jog atostogaudami žmonės leidžia sau daryti tai, ko nė neįsivaizduotų savęs darant namuose.

 

Taip pat skaitykite:

„Sofinėjimas“ – nemokama nakvynė užsienyje

Alfa.lt-logo1-1.gifSUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.