Kaip keliauti su mažu lagaminu

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 14d.

Ryanair ir kitos žemų sąnaudų avialinijos išmokė mus, keliautojus ir atostogautojus, vieno gero dalyko: sutalpinti visus atostogų reikmenis į vieną mažą lagaminą. Kažkada keliaudama savaitei atostogų į kurį nors Europos pajūrį „dėl visa ko“ į lagaminą sugrūsdavau toną kosmetikos, keletą porų batų ir basučių, daugybę marškinėlių, suknelių ir kelnių. Į lagaminą tilpdavo ir storas paplūdimio rankšluostis, ir keli neploni „atostogų romanai“. Sutikite, visuomet kyla pagunda pasiimti daugiau daiktų, nei iš tiesų prireikia per atostogas. Ypač, jei keliaujate su mažais vaikais.

 

Keletas praktinių patarimų, kaip „sutilpti“ į nedidelį lagaminą:

Atsižvelkite į orų prognozę. Prieš kelionę sekite orų prognozę jūsų atostogų vietoje. Žinoma, kuo orai šiltesni, tuo paprasčiau susipakuoti visą garderobą į mažą lagaminą – nereiks imti šiltųjų sunkiųjų drabužių. Tačiau esant vėsesniam orui mažiau prakaituosite, be to, galima pasiimti tamsesnius rūbus, kurie mažiau tepasi, dėl to nereikia jų tiek daug. 

Suplanuokite, kuriuos rūbus galėsite derinti tarpusavyje. Pravartu pasiimti tarpusavyje derančias, neutralesnes spalvas, tuomet nesudėtinga kasdien atrodyti skirtingai, derinant atskirus rūbus – kelnes, sijonus ar šortus ir palaidines. Taip pat verta pagalvoti apie aprangą „sluoksniais“, t.y. kuri tiktų vėsesniam orui, tačiau nusimetus viršutinį sluoksnį būtų tinkama ir šiltesnėms dienoms. 

Dalinkitės. Jei keliaujate grupele, galite pasidalinti, kas kokią priemonę pasiims. Nebūtina vežtis 5 dantų pastos tūbelių, 5 šampūno buteliukų, ar 5 storų knygų. 

Sunkiausi rūbai – skrydžiui. Nepamirškite, kad tai, ką dėvite skrydžio metu – taip pat jūsų kelionės garderobo dalis. Taigi verta apsvarstyti ir apsiauti tuos batus ir įsisprausti į tuos džinsus, kurie yra sunkiausi ir užimtų daugiausia vietos lagamine. 

Pagalvokite apie skysčius. Reikalavimas kosmetikos ir higienos priemonių buteliukus riboti iki 100 ml visai nereiškia, kad būtent tokio dydžio buteliukus turite vežtis. Dažnai keliaujant praverčia specialūs nedideli buteliukai ar nedidelės užsukamos dėžutės nuo kremų ar kosmetikos mėginių. Naudodami kasdieninei higienai, tokių „lobių“ neišmeskite, pasilikite specialiai kelionėms. Be to, tokių miniatiūrinių buteliukų būna ir specialiai pirkti. Prieš kelionę įsipilkite tiek šampūno, dušo želės, kremo, veido toniko ar kitų reikalingų skysčių, kiek jums prireiks savaitei. Ir nė lašo daugiau! 

Išsirinkite lengvą lagaminą. Net ir nedideli lagaminiukai kartais gali sverti nemažai. O keliaujant su riboto svorio rankiniu bagažu kiekvienas 100 gramų yra svarbu! Tad rinkdamiesi naują lagaminą atsižvelkite ne tik į jo funkcionalumus, bet ir svorį. Taip pat atkreipkite dėmesį į leidžiamo rankinio bagažo išmatavimus – vieną sykį įsigiję tokį lagaminą galėsite būti ramus, jog nereiks primokėti už viršytą dydį. 

Neprisipirkite lauktuvių. Jei sutilpote į lagaminą keliaudami atostogų, nereiškia, jog taip atsitiks ir keliaujant atgal namo. Pagundos prisipirkti lauktuvių sau ir draugams – nepaprastai didelės. Tačiua juk nebūtina parvežti dovanų visiems draugams ir giminaičiams, kad ir kaip juos mylėtumėte. Užteks ir simbolinio pakabuko ar šokoladuko. 

Rinkitės knygas minkštais viršeliais. Jei jau nusprendėte, kad atostogų metu neišsiversite tik su žurnalais, pasiimkite knygą minkštais viršeliais. Ir kuo mažesnę.

Pasiimkite skalbimo miltelių. Jei keliaujate ten, kur šilta ir greit galima išsidžiovinti rūbus, verta į nedidelį indelį įsipilti šiek tiek skalbimo miltelių. Taip galėsite išsiskalbti rankomis būtiniausius rūbus – marškinėlius, apatinį trikotažą ar kojines. Ypač pravartu keliaujant su mažais vaikais – juk jų rūbeliai itin linkę išsitepti. 

Nelankstykite rūbų. Taupydami vietą lagamine, rūbus susukite vamzdeliu, o ne lankstykite juos. Jei imate atsarginius batus, į juos galite įdėti kojines ar kitus reikmenis. 

 

O kaip jūs „sutelpate“ į mažą lagaminą?
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.