Patarimai kaip fotografuoti žiemą (II dalis)

Autorius: Norbertas | Zoombook.lt , 2013, Vasario 06d.

Toliau kalbame apie fotografavimą žiemą (pirmąją patarimų dalį skaitykite čia). Dar prieš pradedant fotografuoti, dėmesį reikia atkreipti į vieną iš svarbiausių dalykų – tai pačio fotografo nusiteikimas. Jei žiūrėdami pro langą mąstysite, jog lauke labai šalta ir Jūs geriau liktumėte namuose, gerdami šiltą arbatą su sausainiais, įsitaisę šalia židinio ir apsikloję antklode, Jūsų nuotraukos perteiks būtent tokį, priešišką žiemai, nusiteikimą.

Verčiau nusiteikite linksmai ir mėgaukitės fotografavimų kitokiomis, nei įprastai, sąlygomis. Nuotraukos geriau nei bet kas kitas parodys Jūsų entuziazmą bei norą fotografuoti. Todėl, jei šią žiemą fotografuosite pirmą kartą, galvokite apie tai, kaip apie išbandymą sau.

Jei jau nusiteikėte ir žiemos šaltukas visai negąsdina pagalvokite apie tinkamą aprangą. Kad galėtumėte, iš tikrųjų, mėgautis fotografavimo žiemą patirtimi, apsirenkite patogiai ir šiltai. Žinoma, apranga labai priklauso nuo to, kur ir ką eisite fotografuoti. Labai svarbu ir tai, kiek laiko fotografuosite. Išeidami iš namų prisiminkite vaikystę ir apsirenkite taip, kaip mokė mama. Užsidėkite kepurę, užsivyniokite šaliką, apsivilkite šiltą striukę, užsimaukite tinkamas kelnes ir apsiaukite batus, už kurių neprikristų sniegas.

Išskirtinį dėmesį verta skirti rankoms. Jei fotografuosite neilgai ir lauke nelabai šalta, galbūt išsiversite ir be pirštinių. Tačiau kitais atvejais pagalvokite, kas Jums tiktų geriausiai. O rinktis yra iš ko. Vieniems patogu fotografuoti su plonomis pirštinėmis, kurios turi specialias, sukibimą gerinančias, neslidžias linijas ar taškelius. Kiti naudoja pirštines su nukirptais pirštais. Patogiausias variantas, greičiausiai, būtų pirštines su nuo pirštų atlenkiamomis kepurėlėmis. Su jomis galėsite šildyti pirštus tol, kol reikės fotografuoti.

Žiemą taip pat naudinga apsisaugoti ir nuo saulės. Sniegas, na dar vanduo, kaip niekas kitas, gerai atspindi saulės šviesą. Eidami fotografuoti pagalvokite, galbūt vertą užsidėti akinius bei pasitepti veidą kremu nuo saulės.

Lauke apsaugokite ir turimą įrangą. Laikykite ją specialioje kuprinėje ar krepšyje, juos patogu nešiotis, jie apsaugos ir nuo drėgmės. Kai kurie fotografai, eidami fotografuoti, mėgsta su savimi neštis ir nedidelį skėtį, kuris apsaugo fotoaparatą nuo krentančio snigo. Taip pat galima įsigyti ir specialių vandeniui atsparių dėklų.

Kaip apsaugoti save ir fotoaparatą jau žinome. Kitoje patarimų kaip fotografuoti žiemą dalyje kalbėsime apie patį fotografavimą.

 

 

zoombook-su-adresu.png