Patarimai kaip fotografuoti žiemą (III dalis)

Autorius: Norbertas Kazlauskas | Zoombook.lt , 2013, Gruodžio 17d.
Tęsiame diskusiją apie fotografavimą žiemą (čia galite skaityti pirmąją ir antrąją patarimų dalis).
Fotografavimas žiemą – nelengvas užsiėmimas, kuriam svarbu pasiruošti. Šioje dalyje kalbėsime apie svarbiausią, patį fotografavimą.
Visų pirma, atkreipkite dėmesį į ekspoziciją. Dažniausiai galite pasikliauti ir automatiniu ekspozicijos nustatymu. Fotoaparatas apšvietimą nustato gana teisingai, todėl net sudėtingomis apšvietimo sąlygomis turėtumėte gauti geras nuotraukas. Tačiau automatika ne visuomet geriausias pasirinkimas.
Kai aplink daug balto ploto, visuomet geriau apsidrausti ir padaryti kelis papildomus kadrus, nustačius ekspozicijos korekciją +1EV – +2EV. Taip išvengsite pereksponuotos nuotraukos. Jei į fotoaparatą šviečia saulė, automatinės nuostatos gali nesuprasti, ką norite matyti nuotraukoje, dangų ar žemę. Tokiu atveju darykite kelis papildomus kadrus nustatę ekspozicijos korekciją -2EV ir +2EV.
Geriausias fotografavimo laikas minėtas ne kartą. Žiemą jis jis taip pat svarbus. Sniegas labai gerai atspindi šviesą, todėl fotografuojant vidurdieny dingsta šešėliai, o kartu su jais įvairios objektų formos, nuotraukos tampa neįdomios. Dėl šios priežasties rinkitės rytą bei vakarą.
Jei fotografuojate peizažą, geriausia tai daryti prieš saulėtekį arba iškart po saulėlydžio  Pasistenkite atrasti įdomų vaizdą, pabandykite nuotrauka perteikti šaltį. Taip pat stenkitės, jog šviesa kristų iš šono, taip lengviau atrasite kampą, kuriuo fotografuojant išgausite apsnigto paviršiaus tekstūrą. Na, o kai fotografuojate žmones, geriau kad šviesa kristų jiems iš nugaros.
Žiema puikus metas fotografuoti minimalistinius vaizdus. Sudėliokite kompoziciją iš kelių detalių. Tebūnie tai tik tolumoje matoma horizonto linija ar žmogaus figūra brendanti užpustytu taku. Pabandykite fotografuoti ir nespalvotai, taip visą dėmesį skirsite kompozicijai.
Žiema taip pat puikus metas išbandyti naktinio peizažo fotografiją. Kodėl? Dėl daugybės sniego aplink, žemė tampa šviesesnė už dangų. Išnaudokite naktinę mėnulio šviesą ir  sukursite nerealius net fantastiškus peizažus.
Kartais verta panaudoti ir blykstę. Jos pagalba galite nesunkiai išryškinti tamsius žmogaus siluetus baltame sniego fone. Taip pat nepamirškite, jog kai aplink vyrauja vienas atspalvis, reikia stengtis išryškinti akcentus. Pilkšvame žiemos fone geriausiai atrodys ryškūs ir spalvoti objektai.
Žiema palankus metas fotografuoti ir paukščius. Paberkite lesalo ir tiesiog įsitaisykite netoli lesyklos. Žinoma, paukščius fotografuoti patogiau su didesnio židinio nuotolio objektyvu.

Tikimės, jog fotoaparato nepaliksite žiemoti lentynoje. Fotografavimas žiemą įdomus ir įspūdžių kupinas užsiėmimas.

 

Daugiau patarimų kaip fotografuoti: zoombook.lt