Patarimai kaip fotografuoti žiemą

Autorius: Norbertas | Zoombook.lt , 2013, Sausio 22d.

Tikroji žiema atėjo su visais privalomais atributais, su sniegu ir stingdančiu šalčiu. Tiesa, sniegas, šaltis, žvarbus vėjas dažnai atbaido nuo fotografavimo žiemą. Fotografavimas nejučia tampa sezoninis ir fotoaparatas žiemoti padedamas kartais net rudenį.

 

Tačiau tikrų fotografijos entuziastų žiemą negąsdina. Atvirkščiai, fotografavimas žiemą – tai naujas iššūkis. Ir nieko keisto, jog žiemą viskas vyksta kiek kitaip nei įprastai.

 

Be abejonės, visi esame girdėję, jog šaltis kenkia fotoaparatui, tačiau tai greičiau mitas. Pasirodo, kad šaltis net naudingas: jis sumažina fotoaparato jutiklio triukšmą. Tiesa, esant ypač dideliam šalčiui, fotoaparato ekranas gali užšalti, t. y. nieko neberodyti, tačiau tai laikina ir nėra kenksminga.

 

Tuo tarpu akumuliatoriams šaltis yra didžiausias priešas. Veikti jie tikrai nenustos, tačiau galia ir veikimo laikas smarkiai sumažės. Labiausiai šalčiui jautrūs AA tipo akumuliatoriai, todėl fotografuodami šaltyje, turėkite bent kelis atsarginius komplektus. Išsikrovusį AA tipo akumuliatorių trumpam įkrausite, jį sušildę.

 

Patį fotoaparatą po fotosesijos šaltoje aplinkoje būtina laikyti šaltai tol, kol jis pats atšils. Kodėl? Pereinant iš šaltos aplinkos į šiltą, labai greitai susidaro kondensatas, o drėgmė fotoaparatui kenkia. Išvengti šio nemalonaus efekto gana paprasta. Keliaudami iš šiltos aplinkos į šaltą ar atvirkščiai, sandariai supakuokite fototechniką, pavyzdžiui į šiukšlių maišą. Žinoma, jei fotoaparatą laikote specialiame krepšyje, į maišą dėkite visą krepšį.

Procedūrą atlikite šaltame ore, tuomet, einant į šiltesnę aplinką, fototechnika nesugers vandens garų. Fototechnika visiškai atšyla per keletą valandų, per tą laiką neatidarinėkite krepšio, neimkite fotoaparato, geriau eikite išgerti šiltos arbatos. Jei labai nekantraujate peržiūrėti nuotraukas, atminties kortelę iš fotoaparato išimkite iš anksto.

 

Atminkite, šaltame ore būtina vengti vandens garų. Stenkitės, kad kuo mažiau jų patektų ant fotoaparato. Norėdami nuvalyti objektyvą, jokiu būdu nepuskite į jį! Taip pat stenkitės nekvėpuoti į ieškiklį. Skamba ganėtinai paprastai, tačiau veikia efektyviai.

 

Kada eiti fotografuoti? Tinkamiausias fotografavimo laikas nesikeičia ir žiemą. Geriausia tai daryti saulei tekant ir leidžiantis. Kryptinga saulės šviesa išryškina objektų formas. Fotografuodami žiemą visuomet prisiminkite, jog kai nėra šoninio apšvietimo, nėra ir šešėlių, kurie sukuria sniego tekstūrą. Taip dažnai nutinka debesuotomis dienomis, kai atrodo, jog nesvarbu kaip smarkiai stengiesi, geriausia ką pavyksta padaryti – tai nuobodi, šviesiai pilka nuotrauka.

Patarimų, kaip fotografuoti žiemą, tęsinį rasite čia


 

Daugiau patarimų kaip fotografuoti: zoombook.lt 

zoombook-su-adresu-1.png