Patarimai keliaujantiems į Kretą

Autorius: Kelionių manija , 2013, Sausio 24d.

Graikijos sala Kreta lietuviams jau gana gerai pažįstama ir pamėgta. Tačiau keliaujantiems pirmą kartą verta įsidėmėti keletą dalykų.

Automobilis. Keliauti po Kretą nuomotu automobiliu yra labai populiarus būdas pažinti šią salą. Verta pajusti kalnų ramybę ir ožkų varpelių skimbčiojimą užkilus siaurais vingiuotais keliukais, atokiau nuo turistų lankomų vietų. Automobiliai Kretoje nuomojami asmenims, sulaukusiems 21-erių ir turintiems tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Degalinės. Nuomojantis automobilį verta prisiminti, jog dauguma degalinių yra išsidėstę salos pakrantėse, šalia pagrindinio iš rytų į vakarus vedančio kelio, tad planuodami išvyką kalnų keliukais pasirūpinkite, kad bakas nebūtų pustuštis. Be to, degalinės Kretoje paprastai sekmadieniais nedirba.

Mandagumas. Kaip ir daugumoje šalių, pokalbį, net jei ir nemokate graikiškai, geriausiai sušildo keli paprasti mandagumo žodeliai. Įsiminti nesudėtinga: kalimera – laba diena, efcharisto – ačiū.

Temperatūra. Vasarą paprastai Kretoje būna karšta – termometro stulpelis liepos ir rugpjūčio mėnesiais neretai perkopia +35°C ribą. Norintiems išvengti karščių geriau keliauti gegužę ar rugsėjį. Spalio mėnesį dar būna saulėta ir šilta dienomis, tačiau naktys jau vėsokos.

Sezonas. Nakvynės kaina yra aukščiausia sezono metu – nuo birželio vidurio iki rugsėjo pradžios. 

Apranga. Lankantis vienuolynuose ar bažnyčiose rekomenduojama kuklesnė apranga – ilgos ar bent žemiau kelių siekiančios kelnės ar sijonas.

Darbo laikas. Dauguma muziejų bei archeologinių vietovių dirba nuo 8.30 iki 15.00 val. Pirmadienis dažnai būna išeiginė.

Paplūdimiai. Kretos paplūdimiuose priimtina moterims degintis bei maudytis be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies.

Druska. Kretos krantus skalaujančios jūros yra druskingos, dėl to patartina išsimaudžius krištolinėse bangose nusiprausti po dušu. Dušai įrengti daugumoje paplūdimių.

Pakrantės. Salos pakrantėse pasitaiko jūros ežių, dėl to verta įsigyti specialius maudymosi batelius. Be to, kartais Kretos pakrantes užplūsta medūzos, kurių prisilietimas gali būti pavojingas. Tiesa, pavojingos ne visos medūzos.

Apsauga. Kretos saulė vasarą yra itin kandi, dėl to verta pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės – kremu, galvos apdangalais. Apskritai rekomenduojama saulės vengti vidurdienį. Tinkamiausias metas mėgautis saulės spindulių glamonėmis – iki 11 val. ryto ir po 15 val.

Vynas. Kretos saloje gaminamas specifinis baltasis Retsina vynas, turintis pušų sakų kvapą ir skonį. Būtinai paragaukite!

Stiprieji gėrimai. Tradiciniai graikų alkoholiniai gėrimai – tai anyžinė degtinė ouzo, kuri skiedžiama vandeniu tampa baltos spalvos, ir rakija – stipri vynuogių degtinė.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.