Patarimai keliautojams: automobilio nuoma

Autorius: Kelionių manija , 2017, Balandžio 24d.

Jei kelionės metu planuojate nuomotis automobilį, patartina apie nuomą pasidomėti dar esant namuose. Internete patogu palyginti kelių nuomos įmonių kainas bei sąlygas ir taip išsirinkti tinkamiausią variantą. Paprastai pigiau yra iš anksto rezervuoti automobilį internetu.

Nuomos kaina

Analizuojant ir lyginant nuomos kainas reikia atkreipti dėmesį į tai, kas į ją įeina.

Jei automobilis išnuomojamas oro uoste, gali tekti papildomai mokėti oro uosto mokestį. Kai kurie automobiliai gali būti drausti tik civilinės atsakomybės draudimu, o kiti gali būti drausti ir kasko.

Gali tekti mokėti daugiau, jei automobilis pristatomas į tam tikrą vietą arba iš ten paimamas arba jei automobilis bus paliekamas kitoje vietoje nei buvo išnuomotas. Nuoma gali kainuoti brangiau, jei teks vykti į tam tikras šalis, važiuosite labai didelius atstumus arba norės vairuoti ne vienas žmogus.
Mokėjimas

Dauguma automobilių nuomos kompanijų kaip garantijos reikalauja kreditinės mokėjimo kortelės.

Nuomuojantis prabangius automobilius, gali tekti pateikti dvi kreditines korteles, iš kurių viena turės atitikti kompanijos reikalavimus.
Draudimas

Paprastai į nuomos kainą įeina civilinės atsakomybės draudimas. Svarbu atkreipti dėmesį, kokia yra didžiausia suma, kurią draudimo kompanija sumokės įvykus eismo įvykiui. Gali nutikti, kad draudimo nepakaks visiems nuostoliams padengti.

Nuomojantis automobilį rekomenduojama pasirūpinti pilnu kasko draudimu. Jei ketinate nuomotu automobiliu aplankyti kelias šalis, pasidomėkite, ar visose galioja įsigytas draudimas.

Kartais siūlomas draudimas nuo vagystės. Tuomet reikėtų atkreipti dėmesį, ar draudimas galioja tik automobiliui, ar ir automobilyje esantiems daiktams.
Vairavimo patirtis

Dažnai nuomojantis automobilį reikia būti sulaukus 21-erių, o kartais ir 25-erių metų. Paprastai reikalaujama, kad vairavimo stažas būtų ne trumpesnis nei vieneri metai. Dažniausiai tai priklauso nuo nuomojamo automobilio klasės. Kai kuriuos automobilius galima išsinuomuoti ir sulaukus 18 metų.
Vairuotojo pažymėjimas

Europos Sąjungos šalys pripažįsta kitoje šalyje narėje išduotą vairuotojo pažymėjimą. Vairuojant kitose šalyse paprastai reikalaujama turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Automobilio patikrinimas

Prieš pasirašant nuomos sutartį, būtinai reikia apžiūrėti automobilį kartu su nuomos kompanijos darbuotoju. Reikia atkreipti dėmesį ar kėbulas neįlenktas bei nesubraižytas, nes grąžinus automobilį gali būti sunku įrodyti, kad tai ne Jūsų kaltė.
Kuras

Dažniausiai išnuomojamas automobilis būna su pilnu kuro baku, tad tokį automobilį reikia ir grąžinti.
Automobilio grąžinimas ne darbo metu

Patartina grąžinti automobilį darbo metu, nes kitaip gali tekti mokėti papildomai.

 

Naudingas patarimas taupantiems

Nebijokite gerokai iš anksto rezervuoti mažesnį, negu Jums reikalinga, automobilį. Pirma, jis bus gerokai pigesnis. Antra, atvykus atsiimti automobilio, rezervuoto prieš mėnesį ar daugiau, labai dažnai pasitaiko, jog Jūsų rezervuoto modelio nėra. Automobilių nuomos agentūra tokiu atveju privalo Jums pasiūlyti ne žemesnės klasės automobilį. Taip už patrauklią kainą kartais galima gauti žymiai geresnį variantą nei užsisakėte.

 

Taip pat skaitykite: Patarimai keliaujantiems automobiliu


patarimai keliaujantiems automobiliu kelioniumanija.lt